Białystok pobiegnie po raz drugi

2012.09.20 00:00
23 września po raz drugi, głównymi ulicami Białegostoku, pobiegnie kilkuset biegaczy biorących udział w 2 Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Białystok Biega - największej imprezie biegowej w stolicy Podlasia. Zawodnicy do pokonania będą mieli 5 km lub 10 km - do wyboru jedna lub dwie pętle. Trasa 10 km posiada atest PZLA.
Białystok pobiegnie po raz drugi
Fot: sxc.hu

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zadbali aby bieg poprowadzony był najatrakcyjniejszymi ulicami miasta oraz przez zabytkowy Rynek. Goście, którzy dotarli na Białystok Biega 2011 z odległych rejonów Polski i zagranicy byli trasą zachwyceni. W tym roku również się nie rozczarują. Swoją obecność zapowiedzieli zawodnicy z Białorusi i Litwy. Białystok Biega jest zaliczany do Grand Prix PCK Podlasie Tour jak również do Ligi Amatorów Asics.

Poza biegiem głównym (5 i 10 km) na stadionie lekkoatletycznym odbędą się Biegi dla dzieci na dystansach 400 m i 800 m. Dystans uzależniony będzie od wieku młodego zawodnika. Szczegóły oraz kategorie wiekowe rozpisane zostały na www.bialystokbiega.pl w zakładce "O biegu".

Limit uczestników Biegów dla dzieci wynosi 200. Organizatorzy zadbali o to, aby każde dziecko w pakiecie startowym, poza numerem i chipem do pomiaru czasu, otrzymało okolicznościową koszulkę Białystok Biega. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji swoich pociech, ponieważ w dniu biegu rejestracja dzieci nie będzie możliwa.

Sporo będzie się tego dnia działo na samym stadionie lekkoatletycznym. Będzie można m.in. zrobić analizę składu ciała (w roku ubiegłym to stoisko było bardzo oblegane), natomiast firma ASICS odwiedzi nas ze swoim trójwymiarowym skanerem FOOT ID, który pozwala zbadać stopy pod kątem doboru najlepszego dla nas obuwia oraz poznać biomechanikę stopy biegacza. Wszystkie badania będzie można wykonać bezpłatnie.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji pod adresem http://www.bialystokbiega.pl/logowanie?action=register

Zapisy do biegu przyjmuje również sklep Delta Sport przy ul. Cz. Miłosza 2 w Białymstoku.
Na pierwszych 500 zawodników, którzy dokonają rejestracji i opłacą swój udział w pakietach startowych czekają okolicznościowe koszulki.

W dniu biegu również będzie można się zarejestrować. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:00 - o ile limit 1000 zawodników nie zostanie wcześniej wyczerpany.

Fundacja Białystok Biega - organizator Biegu zaprasza do Białegostoku! 23 września, stadion lekkoatletyczny przy ul. 11 listopada. Parterem strategicznym biegu jest Miasto Białystok.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1769 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39