Białystok pomaszeruje dla rodziny

2014.06.07 00:00
W najbliższą niedzielę (8.06) ulicami Białegostoku przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.
Białystok pomaszeruje dla rodziny
Fot: materiały organizatora
Ubiegłoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Białymstoku

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Białegostoku już po raz piąty. Będzie on jednym z ponad 130, które odbędą się w polskich miastach pod hasłem "Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota -€“ samorząd". Nawiązuje ono do jesiennych wyborów samorządowych i ma zwrócić uwagę na to, że rodzina jest ważnym elementem lokalnej wspólnoty oraz samorządu.
- Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty, z drugiej zaś przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo -€wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny - tłumaczy Tomasz Filipowicz, organizator marszu.

Marsz rozpocznie się Mszą Świętą w intencji ochrony życia i rodzin w kościele św. Rocha. Następnie jej uczestnicy przejdą ulicą Lipową oraz Rynkiem Kościuszki na plac przed katedrą, gdzie odbędzie się koncert "Bogu Dźwięki". Podczas marszu i rodzinnego festynu zorganizowany zostanie także Bieg dla Jezusa.

- Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu, by ją promować i dać wyraz swoim poglądom - przekonuje Filipowicz.

Organizatorem V Białostockiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Białostockie Forum dla Życia i Rodziny.

Adrian Petelski
24@bialystokonline.pl

1144 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39