Białystok ponownie zbiera książki. Pobijmy zeszłoroczny rekord

2013.10.22 00:00
W najbliższą sobotę rusza ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci. Zostaną one przekazane maluchom z domów dziecka i przebywającym w szpitalach. Trafią też do bibliotek.
Białystok ponownie zbiera książki. Pobijmy zeszłoroczny rekord
Fot: sxc.hu

W ośmiu centrach handlowych w Polsce staną specjalne pojemniki, w których każdy będzie mógł zostawić książki dla najmłodszych i najbardziej potrzebujących czytelników. Do akcji ponownie przyłączyły się CH Auchan Hetmańska i CH Auchan Produkcyjna.

- Książki mają magiczną moc. Potrafią bowiem przenieść małych czytelników w świat pełen przygód i radości. Często są one wręcz wybawieniem dla maluchów z domów dziecka czy tych leżących w szpitalnych łóżkach. Dzięki akcji "Cyrkuluj, książeczko" przywracamy tym dzielnym szkrabom nadzieję, że każda historia może mieć dobre zakończenie - mówi Marlena Brzostowska, menedżer białostockich Centrów Handlowych Auchan.

W zeszłym roku udało się zebrać blisko 4,5 tys. egzemplarzy książek, w tym 971 w Białymstoku. Akcja potrwa od 26 października do 8 grudnia. Organizowana jest przez CH Auchan i Fundację "Już pomagam".

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1077 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39