Białystok przyciąga inwestorów. Miasto sprzedało kolejne działki

2021.02.24 16:37
Miasto sprzedało cztery działki dla firm z Ełku, Warszawy i Białegostoku. W Białymstoku powstaną nowe miejsca pracy, a do budżetu wpłynie blisko 16 mln zł.
Białystok przyciąga inwestorów. Miasto sprzedało kolejne działki
Fot: UM Białystok

"Tam gdzie było ściernisko, będzie San Francisco. Znakomity tydzień dla rozwoju gospodarczego Białegostoku. Od piątku do piątku miasto sprzedało cztery duże działki inwestycyjne SSSE na Krywlanach i Parku Naukowo Technologicznym" - napisał na twitterze zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Będą nowe miejsca pracy

Działki inwestycyjne zlokalizowane w specjalnej strefie ekonomicznej na Krywlanach i na terenach Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego mają nowych właścicieli. Dzięki temu do budżetu miasta wpłynie 15,8 mln zł.

– Te transakcje z pewnością będą miały duży wpływ na gospodarczy rozwój Białegostoku. Dzięki sprzedaży działek inwestycyjnych powstaną w naszym mieście nowe miejsca pracy, a to bardzo ważne dla mieszkańców Białegostoku i regionu – powiedział prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Zakład produkcyjny

Pierwszą z czterech sprzedanych działek, nabyła 12 lutego firma Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne. Działka o powierzchni 2,5991 ha znajduje się na terenie objętym Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną (SSSE). Zlokalizowana działka na Krywlanach uzyskała w przetargu cenę 5,44 mln zł netto.

Firma Cezar z siedzibą w Ełku, działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. W Białymstoku zamierza uruchomić zakład produkcyjny z częścią magazynową.

Białostocka firma

We wtorek (16.02) odbył się drugi przetarg. Tym razem dotyczył on działki inwestycyjnej na Dojlidach w ramach projektu Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Niezabudowaną nieruchomość o powierzchni 0,8402 ha kupiła firma Apoz, która zaproponowała cenę 1,1 mln zł.

Firma Apoz to białostocki producent zadrukowanych tkanin naturalnych i poliestrowych. Na kupionej działce chce uruchomić zakład produkcyjny.

Fabryka inteligentnych urządzeń elektrycznych

Również 16 lutego odbyły się dwa kolejne przetargi dotyczące działek na Krywlanach. Nabywcą niezabudowanych nieruchomości o powierzchni 2,9174 ha i 2,9030 ha została firma Cube ID. Cena uzyskana w przetargu wyniosła ponad 9,2 mln zł netto.

Firma Cube ID pochodzi z Warszawy, a na zakupionym terenie planuje wybudować fabrykę inteligentnych urządzeń elektronicznych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1265 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39