Bialystok Up To Date Festiwal 2011. Znamy wszystkich artystów [wideo]

2011.08.03 00:00
Druga edycja Bialystok Up To Date Festiwal nadciąga "jak huragan, jak deszcz". Już 15 sierpnia na Plantach odbędzie się Ambient Park, a w dniach 23 - 24 września kompleks magazynów wojskowych na Węglowej stanie się mekką miłośników nowatorskiego, elektronicznego brzmienia. Ekipa UP2D8 już podała wszystkich artystów.
Bialystok Up To Date Festiwal 2011. Znamy  wszystkich artystów [wideo]
Fot: materiały organizatora
16bit - ich każdy numer staje się hitem

Tłuste bity i ostre połamańce

Do licznego grona artystów spod szyldu drum and bass, dubstep dołącza duet producencki 16 bit. Tworzą wspólnie od 2008 roku i czy tego chcą czy nie, każdy ich numer staje się hitem, gdyż łączą niebanalne pomysły z tłustymi bitami. Na UP2D8 wystąpią po raz pierwszy w Polsce!Lokalną scenę będzie reprezentować pochodzący z Podlasia, choć mieszkający w Krakowie Richard Murder znany również jako Dubsknit, Dr. Moustache czy Rick Shaw. Jak powiedział Michał Auricom Kowalczuk, rzecznik prasowy fesitwalu - Rysiek to głębokie, niekoniecznie ciężkie basy i drum line'y godne Tony'ego Williams'a. Po prostu muzyczna ekspresja mistrza stylu.

Kolejnym lokalnym wykonawcą jest Pandy Warhou, czyli początkujący producent i dj, zagorzały przedstawiciel jednoosobowej augustowskiej sceny breakcore.

Ostrzejsze elektro połamańce zagra także Pioter. Jest tak niezależny że robiąc muzykę przez ostatnie 10 lat, ani razu nigdzie jej nie wysłał. Zamieszany w afery takie jak Behemoth Breakz, breakcore.pl, Rest In Pieces Records, Blotklaat Rave. Jego bity to eksperymenty z pogranicza noise'u, glitch'u, melodycznego breakcore'u, drumn'n'bassu i inteligentnej elektroniki. Odsłuch.

Electrokosmos i Technosoul

Fotoplastikon jest muzycznym alchemikiem. Podejrzewa się go metalowy implant w głowie, dzięki któremu kontaktuje się z obcymi formami życia. Pogłoski mówią, że pracuje nad armią biomutantów, za pomocą których chce opanować najważniejsze ośrodki myśli technicznej. Cicha woda...

Na scenie techno nie może ich zabraknąć. Essence i Dtekk - członkowie kolektywu Technosoul. Choć ich zamiłowania muzyczne oraz korzenie rodzinne pochodzą z zupełnie różnych biegunów, to obaj swoją energię życiowA poświęcają techno W tym roku zamykają Up To Date w stylu techno z duszą. Gratka dla najwytrwalszych.

Nie samą muzyką żyje człowiek...

Bialystok Up To Date Festiwal to nie tylko muzyka. Obecnie w magazynie nr 10 na Węglowej, w każdą środę trwają warsztaty didżejskie, a podczas wielkiego finału odbędzie się premiera przedstawienia Teatru Kolegtyw. Jego twórcami są Robert Drobniuch i Tomasz Gilewicz. Łączą teatr, taniec, video art, czego przykładem są spektakle "Fizjotopia", "Noc Nadchodzi od wewnątrz", "Drzwi zamknięte" czy warsztaty z teatru ruchu Re-kreacja. Grupa celowo wychodzi w przestrzenie pozateatralne - swoje artystyczne projekty realizowała m. in. w dawnym kinie Syrena, starej Drezynowni, na Węglówce, a nawet galerii handlowej. 23 września po raz pierwszy wystawiony zostanie Tryümphus Curulis (Wielki Triumf). To performance krytyczny, wpisujący się w przestrzenie festiwalowe oraz industrialne, grany wśród tłumu, widowni, wpasowujący się w realia każdego festiwalu muzycznego (a zwłaszcza muzyki elektronicznej). Jednym z głównych wyrazów tego zdarzenia jest live act - spawania na żywo rzeźby ze złomowanej stali. Przedstawienie będzie wspierał generując hałas - Jesus Is a Noise Commander.

Festiwal odbywa się pod patronatem BialystokOnline.

Zobacz także: UP2D8 2011. Muzyczna świeżość na Węglowej

MAG

1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39