Białystok. Usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów

2021.05.26 14:28
Recydywiści podejrzewani o wysadzanie bankomatów nie brali Podlasia pod uwagę. W Białymstoku były za to usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Łącznie podjęto 5 takich prób.
Białystok. Usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów
Fot: policja.pl

Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Są podejrzani o wysadzanie bankomatów. To recydywiści, którzy poznali się w różnych zakładach karnych w Polsce, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu z więzienia nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. Włamywali się do nich, używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1,5 mln zł w gotówce. Do włamań dochodziło na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. O wszystkim w połowie kwietnia poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

A w Białymstoku? W Białymstoku spokojnie i bezpiecznie.

W stolicy Podlasia, zarówno w 2019 jak i 2020 r., nie doszło do włamań do bankomatów. Mundurowi nie odnotowali sytuacji tego typu również w tym roku. Z drugiej strony, jak wskazuje miejscowa policja, we wspomnianym czasie, na terenie miasta, miało miejsce 5 usiłowań kradzieży z włamaniem do bankomatów.

- Z uwagi na to, iż sprawcy nie zdołali dostać się do wnętrza bankomatów, analogicznie nie została skradziona żadna kwota pieniędzy. Spośród 5 zdarzeń, w 3 przypadkach policjanci zatrzymali podejrzanych - mówi Katarzyna Zarzecka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

807 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39