Białystok w programie telewizyjnym [WIDEO]

2019.11.24 08:14
Białystok jest "bohaterem" nowego odcinka serialu Undiscovered na kanale Poland In - anglojęzycznym programie Telewizji Polskiej.
Białystok w programie telewizyjnym [WIDEO]
Kadr z programu

W ramach programu "Undiscovered" amerykański dziennikarz - Ryan Socash - przemierza Polskę i odwiedza jej najciekawsze zakątki, które pokazuje całemu światu na kanale Poland In.

W tym odcinku Ryan odwiedził Białystok i kilka atrakcji na mapie miasta, m.in. Pałac Branickich, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego, Cerkiew św. Ducha oraz Operę i Filharmonię Podlaską.Według legendy początki Białegostoku sięgają księcia litewskiego, który postanowił zbudować dwór myśliwski. Stopniowo przekształcił się on w wioskę zwaną "Białym Wzgórzem". Z czasem Białystok stał się mieszanką zarówno kultur, jak i religii, a z dawnych czasów pozostało wiele niezwykłych zabytków.

Amerykański dziennikarz Ryan Socash pokazuje obraz Polski Anno Domini 2019 i tworzy prawdziwy dokument naszych czasów. Ekipa odwiedza wielkie polskie miasta i ich atrakcje, ale też małe miasteczka daleko od głównych tras, pokazuje alternatywne szlaki i spotyka się ze zwykłymi ludźmi. Ryan Socash przemierza kraj od morza do Tatr, poznając jego piękno, tropiąc historię, zachwycając się niesamowitością przyrody i spotykając na swojej drodze ludzi, których nigdzie indziej spotkać nie sposób. Niezależnie od tego, czy wieje halny, czy wiatr od morza. Dziennikarz tropi smaki i smaczki naszego kraju, odkrywając piękno i niesamowitość swojej drugiej ojczyzny. Wcześniej Ryan Socash gościł m.in. w Kielcach, Przemyślu, Gdańsku, Wrocławiu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Radomiu, Elblągu, Katowicach, Tarnowie, Gliwicach, Sanoku, Krośnie, Olsztynie czy Kazimierzu Dolnym.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1129 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39