Białystok walczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Każdy może kręcić kilometry

2020.09.03 17:08
Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej akcji, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. O ten tytuł walczy ponad 40 miast, w tym Białystok.
Białystok walczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Każdy może kręcić kilometry
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Rowerowa Stolica Polski 2020

W tym roku rywalizacja może być bardziej zacięta niż przed rokiem, bowiem do akcji włączyły się aż 43 miasta. To dwa razy więcej niż w pierwszej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku odbył się także wakacyjny trening miast. Bilans treningu to 5 tys. aktywnych użytkowników i 1,3 mln przejechanych kilometrów. Teraz trwa główna rozgrywka – przez cały wrzesień każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją liczy się w rywalizacji miast.

– Zachęcamy białostoczan do udziału w rowerowej rywalizacji miast. To szansa na wspólne promowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej jako alternatywnego środka transportu. Ma to także związek z wdrażaniem idei smart city w miastach – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Pobierz aplikację i kręć kilometry dla Białegostoku

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski” można pobrać z Google Play i App Store.

Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.rowerowastolicapolski.pl. Organizatorem wrześniowego wydarzenia: "Rowerowa Stolica Polski 2020" jest Bydgoszcz.

W ubiegłorocznej edycji białostoccy rowerzyści wykręcili świetne wyniki w ogólnopolskim konkursie. A jak będzie w tym roku?

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
1152 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39