Biedronka, Lidl, Auchan, Real i Carrefour – zobacz, gdzie jest najtaniej

2014.12.20 00:00
Przez ostatni tydzień publikowaliśmy ceny w poszczególnych białostockich marketach i hipermarketach. Okazuje się, że najmniej za przedświąteczne zakupy zapłacimy w sklepie Auchan.
Biedronka, Lidl, Auchan, Real i Carrefour – zobacz, gdzie jest najtaniej
Najniższe ceny są w sklepie Auchan

Przedświąteczna gorączka już się zaczęła. Wszystkie sklepy są oblegane przez klientów kupujących zarówno prezenty, jak i produkty spożywcze. Tym, którzy jeszcze nie wybrali się na zakupy, podpowiadamy do jakiego sklepu warto się udać, by jak najwięcej zaoszczędzić.

Każdy sklep w okresie przedświątecznym reklamuje się jako najtańszy. Zweryfikowaliśmy to w 5 największych marketach w Białymstoku. Sprawdziliśmy ceny 17 popularnych produktów: mąki pszennej, cukru, jaj, oleju rzepakowego, mleka, margaryny, kukurydzy w puszce, groszku w puszce, śledzi, piersi z kurczaka, czekolady mlecznej, budyniu waniliowego, majonezu, soku jabłkowego, pomidorów, pomarańczy oraz wódki. Od poniedziałku do piątku publikowaliśmy tabelki z cenami w poszczególnych sklepach. Dziś porównujemy wszystkie zestawienia.

Najtaniej w Auchan

Po raz kolejny w naszym rankingu przedświątecznych cen wygrywa Auchan. Za zakupy zapłacimy 73,85 zł. Najdrożej zaś wypada Lidl. Różnica między koszykiem zwycięzcy i przegranego wynosi 8,08 zł. Laureata prawie dogonił Real, w którym za te same produkty musimy zapłacić 74,54 zł, a więc niecałą złotówkę więcej. W Biedronce zaś wydamy 78,46 zł.

Auchan oferuje najniższe ceny za takie produkty, jak: mąka (0,98 zł), jaja (3,64 zł), groszek w puszce (1,08 zł), śledzie (8,98 zł), pierś z kurczaka (13,99 zł), budyń (0,25 zł) i pomidory (3,98 zł).

Cukier najtaniej kupimy w Realu – 1,68 zł. W tym sklepie opłaca się także wziąć mleko, za które zapłacimy 1,84 zł oraz margarynę – 0,50 zł i kukurydzę w puszce (0,99 zł). W tym sklepie najmniej wydamy też na czekoladę mleczną – 1,38 zł i wódkę – 18,84 zł.

W Carrefourze najwięcej zapłacimy za cukier – 1,84zł i sok jabłkowy – 2,49 zł. Z kolei najdroższa wódka jest w Lidlu – 20,85 zł. W niemieckim sklepie najwięcej wydamy też na kukurydzę w puszce – 2,50 zł. Do Biedronki warto wybrać się po olej rzepakowy, który kupimy średnio o 1 zł taniej niż u konkurencji. W Jeronimo Martins niewiele wydamy także na sok jabłkowy – 1,95 zł.

Podczas wielkanocnego zostawienia cen, sieć sklepów Auchan także oferowała najniższe ceny.

W powyższej tabeli uwzględnione zostały najtańsze produkty. Ile kosztują ich "markowe" odpowiedniki, można zobaczyć w rozszerzonych cennikach sklepów: Biedronka, Lidl, Auchan, Real oraz Carrefour.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39