Bielizna z Polski Wschodniej na targach w Paryżu

2011.07.18 00:00
Producenci i dystrybutorzy bielizny z Polski Wschodniej wzięli udział w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń promocyjnych tego sektora na świecie - targach bielizny Mode City 2011, które odbyły się w dniach 9-11 lipca w Paryżu.
Bielizna z Polski Wschodniej na targach w Paryżu
Fot: PAIiIZ

Wiodące w Polsce firmy tej branży skupione są w Podlaskim Klastrze Bielizny. Należą do niego m.in. Axami, Embolos, Gracya, Kinga-Lingerie, Gorteks, Mat, Kontri, Gaia, Ava, Kostar, Vestiva.

Poza przedsiębiorcami działającymi w klastrze na targach wystawiały się również dwie firmy z Olsztyna - Fabio i Big Art. Stoisko Polski Wschodniej cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród gości Mode City oraz innych wystawców.

Podczas pokazów głównych bielizna polskich firm prezentowała się znakomicie na tle innych marek, dorównując im formą, kolorystyką oraz jakością wykonania. Od stycznia 2010 r. Podlaski Klaster Bielizny realizuje projekt "Rozwój kooperacji firm z branży bieliźniarskiej z regionów Polski Wschodniej" współfinansowany ze środków Programu Rozwój Polski Wschodniej. Celem projektu jest zbudowanie stałej formy kooperacji innowacyjnych firm branży bieliźniarskiej z regionów Polski Wschodniej poprzez wspólne działania.

źródło: PAIiIZ

andy

894 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39