Bilet 30-dniowy z opóźnieniem. Będzie droższy niż miesięczny

2014.09.22 00:00
Miał wejść już 1 sierpnia, ale ostatecznie będzie można go kupić 1 listopada. Białostoczanie doczekają się biletu 30-dniowego.
Bilet 30-dniowy z opóźnieniem. Będzie droższy niż miesięczny
Fot: ESD

Bilet 30-dniowy miał być dostępny już w minionym miesiącu. Tak się jednak nie stało, bo w podjętej w czerwcu uchwale znalazł się błąd formalny. Z tego powodu wojewoda podlaski ją unieważnił i ponownie radni musieli obradować nad tą sprawą.

W czerwcu ustalono, na wniosek radnych PiS, że bilet 30-dniowy będzie kosztował tyle samo co miesięczny, czyli w przypadku normalnego - 80 zł, a ulgowego 40 zł.

Magistrat składając na poniedziałkową (22.09) sesję rady miasta projekt uchwały ponownie wyszedł z propozycją wyższej ceny.

- To różnica 4 zł przy bilecie normalnym, a 2 zł przy ulgowym - mówi zastępca prezydenta miasta Adam Poliński.
Poliński twierdzi, bazując na doświadczeniu miast, które taki bilet wprowadziły, że wraz z nim pojawią się zmniejszone wpływy do budżetu.
- Tę dziurę musimy jakoś załatać. Tak czy tak z kieszeni mieszkańców - mówił uzasadniając, czemu bilet ma być droższy.

Te argumenty nie trafiły do opozycji, która ponownie wniosła poprawkę, wedle której bilet 30-dniowy byłby w takiej samej cenie jak miesięczny. Większość radnych uznała jednak (PiS, inaczej niż podczas głosowania czerwcowego, nie ma już większość w Radzie Miasta) że różnica powinna istnieć.

Bilet 30-dniowy będzie można zakupić każdego dnia miesiąca i aktywować w dowolnym dniu w ciągu 4 tygodni. Ostatecznie normalny będzie kosztował 84 zł, a ulgowy 42 zł. W sprzedaży pojawi się 1 listopada.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1290 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39