Bilet na autobus nocny kupisz z e-karty

2013.02.06 00:00
Nie u ochroniarza, a bezpośrednio w kasowniku można już kupić bilet nocny. To nowość w Białostockiej Komunikacji Miejskiej.
Bilet na autobus nocny kupisz z e-karty
Fot: ESD
Już wszystkie bilety dostępne w formie papierowej można kupić z e-karty

Do tej pory pasażerowie, którzy chcieli skorzystać w Białymstoku z autobusów nocnych, jednorazowe bilety na przejazd musieli kupić u pracowników ochrony, jeżdżących na poszczególnych trasach. Teraz Białostocka Komunikacja Miejska umożliwiła zakupu tego biletu także z elektronicznej karty miejskiej.

Jeśli posiadacz karty miejskiej ma doładowaną (zasiloną w środki pieniężne, oprócz zapisanego tam biletu miesięcznego czy kwartalnego) e-portmonetkę, może jadąc nocnym autobusem zakupić bilet bezpośrednio z kasownika. Cena takiego biletu zgodnie z cennikiem wynosi: ulgowy 3 zł i normalny 6 zł.

Pasażerowie, którzy nie mają załadowanych elektronicznych portmonetek, bilety będą mogli nadal kupować u ochrony. W tej chwili magistrat prowadzi przetarg na wybór firmy, która będzie dbać o porządek i bezpieczeństwo w autobusach nocnych. Wyłoniony w nim wykonawca zapewni 6 dwuosobowych patroli do ochrony komunikacji w każdy piątek i sobotę, w godzinach od 23.00 do 4.00 dnia następnego.

Przypominamy również, że z e-karty możemy kupować bilety jednorazowe. Ich koszt jest niższy niż jednorazowych biletów papierowych. Normalny, kupiony z elektronicznej portmonetki kosztuje 2,70, a nie 2,80.

Imienną elektroniczną kartę miejską można od niedawna wyrobić od ręki (wcześniej wykonywała je firma zewnętrzna i pasażerowie po złożeniu wniosku musieli na nią czekać nawet kilka tygodni) w punkcie personalizacji przy ul. Sienkiewicza 22, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Należy w tym celu zabrać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem, numer PESEL i zdjęcie w formie papierowej lub elektronicznej oraz - jeśli ktoś posiada ulgi - dokumenty potwierdzające takie uprawnienia, np. uczniowie – legitymację szkolną, emeryci – legitymację ZUS, osoby mające grupę inwalidzką – orzeczenie lekarskie, itp.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1787 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39