Bilety będzie można kupować w autobusach miejskich

2010.09.14 00:00
Nie tylko w karnecie, lecz również pojedynczo - już wkrótce w Białymstoku kierowcy autobusów będą sprzedawali bilety na przejazd komunikacją miejską.
Bilety będzie można kupować w autobusach miejskich
Fot: E.S.
W autobusach będzie można kupić również bilety jednorazowe

Projekt przygotowanej przez prezydenta miasta uchwały zakładał, że w autobusach miejskich będzie można kupić bilety w karnetach. Zestaw zawierałby 5 biletów ulgowych bądź normalnych w standardowej cenie (kosztowałby więc 5 lub 10 zł). Miałoby to ograniczyć zakupy u kierowcy, ale jednocześnie zapewnić pasażerom stałą dostępność biletów.

Białostoccy radni zadecydowali, że takie rozwiązanie nie jest wystarczające i ostatecznie wprowadzono możliwość zakupu również biletów jednorazowych.

- Projektując uchwałę braliśmy pod uwagę ważny parametr naszej komunikacji jaką jest punktualność - mówi Bogusław Prokop szef Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Teraz powstają obawy, że może się to zmienić - coraz więcej osób zrezygnuje z zakupu w kiosku, zwłaszcza, że cena pojedynczego biletu będzie w autobusie taka sama (proponowany przez niektórych radnych pomysł by były droższe, ostatecznie nie został zaakceptowany). Trzeba jednak pamiętać, że kierowca ma prawo odmówić sprzedaży właśnie wówczas, gdy autobus będzie miał opóźnienie.

Można przypuszczać, że autobusowa sprzedaż biletów ruszy już w listopadzie. Do końca roku pojawi się również możliwość płacenia za przejazd smsem. Wcześniej ruszy kampania informująca szczegółowo jak należy to robić.

E.S.

686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39