Bilety niczym ciepłe bułeczki. W sobotę Ślepsk zagra w nowej hali

2019.11.21 15:03
Suwałki Arena jest już gotowa. Największa i najnowocześniejsza hala w północno-wschodniej Polsce otwarta zostanie w najbliższą sobotę (23.11). Nowy obiekt jako pierwsi wypróbują siatkarze miejscowego Ślepska oraz zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn.
Bilety niczym ciepłe bułeczki. W sobotę Ślepsk zagra w nowej hali
Fot: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Były małe problemy, w pierwotnym terminie nie udało się oddać hali do użytku, ale jednak w końcu wszelkie formalności zostały dopełnione, w efekcie czego Suwałki Arena może przyjąć pierwszych gości. Wielkie otwarcie obiektu nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 13.30. Główną atrakcją wydarzenia będzie siatkarski mecz PlusLigi pomiędzy Ślepskiem Malow Suwałki a Indykpolem AZS Olsztyn.

Sprzedaż biletów na inauguracyjny pojedynek w nowej hali cieszy się dużym zainteresowaniem (ta internetowa już się zakończyła), dlatego niemal pewne jest, że nie wszyscy chętni zdołają zobaczyć suwalską arenę od środka już pierwszego dnia jej funkcjonowania. Na szczęście w najbliższą niedzielę - za sprawą decyzji podjętej przez prezydenta miasta - zostanie przeprowadzony dzień otwarty na obiekcie przy ul. Zarzecze 26. Mieszkańcy Suwałk będą mogli zwiedzać halę w godz. 10.00-14.00.

Przypomnijmy, że Suwałki Arena, a więc największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w północno-wschodniej Polsce, pomieści na trybunach prawie 2200 widzów. Podczas koncertów liczba osób mogących przebywać na terenie hali zostanie wyraźnie zwiększona. Przewiduje się, że w takich sytuacjach z dobrodziejstw sportowej areny będzie mogło korzystać około 3500 osób.

Pierwotnie zakładano, że mecz otwarcia odbędzie się pod koniec października. Na parkiecie, oprócz Ślepska, miał zaprezentować się też mistrz Polski, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Teraz wiemy już, że pierwszym rywalem podlaskiego beniaminka w nowej hali będzie jednak Indykpol AZS Olsztyn. Zespół ten po 5 kolejkach PlusLigi ma na swoim koncie 10 oczek, które pozwalają zajmować mu 4. miejsce w stawce (4 zwycięstwa i 1 porażka). Suwalczanie plasują się natomiast na lokacie numer 12 (1 wygrana i 3 przegrane). Trzeba mieć jednak na uwadze, że podopieczni Andrzeja Kowala stoczyli mniej spotkań niż większość ligowych ekip.

Początek starcia pomiędzy Ślepskiem a drużyną z Olsztyna zaplanowano na godz. 14.45.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1757 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39