Bilety za grosze. Będzie je można kupić także w białostockich placówkach [WIDEO]

2016.04.30 13:28
"Skrzypek na dachu" w Operze, "Romeo i Julia" w Teatrze Dramatycznym i "Faza REM Phase" w Białostockim Teatrze Lalek - te spektakle będzie można obejrzeć w ramach Dnia Teatru Publicznego. Obchody 21 maja.
Bilety za grosze. Będzie je można kupić także w białostockich placówkach [WIDEO]
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
W ramach akcji "Bilet za 400 groszy" będzie można obejrzeć "Skrzypka na dachu"

W sobotę (21 maja) polskie teatry publiczne zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku cena biletu (250 groszy) nawiązywała do rocznicy 250-lecia istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci Williama Szekspira.

Bilet na wybrane spektakle będzie kosztował 400 groszy (4 złote). W akcję włączają się też białostockie placówki: Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Dramatyczny i Białostocki Teatr Lalek. Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja w kasach placówek.

"Skrzypek na dachu" w OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska proponuje widzom musical "Skrzypek na dachu" Jerry'ego Bocka.

- Świetna obsada, bajeczna scenografia, uroda scen zbiorowych, niezwykła dramaturgia, efektowne rozwiązania inscenizacyjne oraz porywająca muzyka - to wszystko, co składa się na potwierdzenie legendarnego fenomenu "Skrzypka na dachu" na scenie OiFP może "zarazić" musicalem już na zawsze - mówi Damian Tanajewski, dyrektor OiFP."Romeo i Julia" w Teatrze Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki wystawi spektakl "Romeo i Julia" w reż. Katarzyny Deszcz.

- Chcielibyśmy, by akcja "Bilet za 400 groszy" przyciągnęła do teatru zwłaszcza tych widzów, którym z teatrem nie po drodze, którzy nie mają nawyku uczestniczenia w wysokiej kulturze, którzy nie wynieśli ani z domu, ani nie ugruntowali w życiu takiego przyzwyczajenia lub nie doznali nigdy prawdziwej przyjemności z faktu bycia widzem przedstawienia teatralnego - zachęca Agnieszka Korytkowska-Mazur, dyrektorka Teatru Dramatycznego.

"Faza REM Phase" w BTL-u

Z kolei Białostocki Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Faza REM Phase". To teatralna analiza marzeń sennych przeprowadzana przez Figurentheater Wilde&Vogel i Grupę Coincidentia. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem są sny, czyli świat, który leży na uboczu realności. Czym jest świat marzeń sennych: innym światem odwiedzanym przez wszystkich śniących, indywidualną przestrzenią, w której fale mózgowe mamią obrazami, odrębną rzeczywistością?

Repertuar teatrów i Opery

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1439 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39