Biopodróż, czyli spacer z Michałem Książkiem. Start już w sobotę

2023.10.18 14:50
Piesza wędrówka jest zdecydowanie najwspanialszą formą przemieszczania się. Spacerując, dostrzegamy więcej, niż podróżując samochodem, czy autobusem. "Biodróż - spacer po lasach i nieużytkach miejskich z Michałem Książkiem" to wydarzenie, które odsłoni tajemnice otaczającego nas życia.
Biopodróż, czyli spacer z Michałem Książkiem. Start już w sobotę
Fot: Materiały organizatora

"Biodróż - spacer po lasach i nieużytkach miejskich z Michałem Książkiem" jest częścią projektu "Wspólnota międzygatunkowa. Sąsiedzkość natury w Białymstoku" realizowanego w ramach szerszego przedsięwzięcia "Laboratorium badań nad szczęściem – życie po komfortocenie". Inicjatywy odbywające się w ramach tego projektu mają na celu budowanie interakcji społecznych nie tylko między ludźmi, ale także między ludźmi a środowiskiem przyrodniczym. Zrozumienie otaczającego nas środowiska i jego potrzeb ma zachęcić nas do poszanowania i dbałości o ginącą w procesie urbanizacji przyrodę.

Na czym polega spacer?

Nazwa inicjatywy - biopdróż - to zlepek greckiego słowa bios, oznaczającego życie, tryb życia i polskiego rzeczownika droga/dróżka. To rodzaj pieszej wycieczki, której uczestnicy zwracają szczególną uwagę na każdy przejaw bios w danym miejscu. Założeniem biopodrózy jest dostrzeżenie w każdym organizmie żywym osoby o niepowtarzalnej, często zawiłej i dramatycznej biografii. Interesuje ją całe życie, a nie tylko wygląd i rozmnażanie się napotkanych zwierząt i roślin.

Uczestnicząc w spacerze będziemy mieli okazję zatrzymać się i lepiej poznać to wszystko, co na co dzień mijamy bez zastanowienia, czyli owady, grzyby, roztocza, ssaki, rośliny, skoczogonki oraz ludzi.

Spacer poprowadzi Michał Książek

Polski poeta, reportażysta, kulturoznawca, inżynier leśnik i ornitolog. Jego publikacje ukazywały się na łamach "Polityki", "Lasu Polskiego" oraz "Twórczości".

Jego ogromna wiedza i osobowość stanowić będą idealne dopełnienie tego wydarzenia. Michał Książek posiada rzadką zdolność dostrzegania nawet najmniejszych szczegółów w otaczającym nas świecie. Spacer z tak wspaniałym przewodnikiem z pewnością będzie niezwykle pouczającym doświadczeniem.

Spacer odbędzie się w sobotę, 21 października o godzinie 11:00 i wyruszy spod budynku Galerii Arsenał. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji: ZNAJDZIESZ TUTAJ

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1680 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39