Biurka do wynajęcia, czyli coworking w Białymstoku

2014.02.26 00:00
Bycie wolnym strzelcem ma swoje zalety, ale także wady. Osoby uprawiające wolne zawody często narzekają, że przez to, iż pracują w domu, ciężko im się zmotywować bądź oddzielić życie osobiste od zawodowego. Odpowiedzią na ten problem stała się idea coworkingu.
Biurka do wynajęcia, czyli coworking w Białymstoku
Fot: MC
Centroom jest jednym z lokali coworkingowych w Białymstoku

Coworking to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu. Dzięki temu można pracować spokojnie, ale niesamotnie - jest to dobry sposób na nawiązanie różnych kontaktów biznesowych, ponieważ branże freelancerów często są ze sobą powiązane. Pierwsze biuro coworkingowe powstało w 2005 roku w San Francisco i od tej pory ich liczba sukcesywnie rośnie - na świecie jest ich obecnie ponad 3 tysiące, natomiast pracuje w nich ok. 130 tys. osób. W każdym większym mieście w Polsce można znaleźć takie centra, w Białymstoku najbardziej znane są Centroom oraz Współpracownia.

Wynajmij biurko w "Centroom" miasta

Od stycznia białostoccy przedsiębiorcy mogą wynająć pomieszczenia w centrum miasta, a dokładniej przy ul. Sienkiewicza. Ceny, w porównaniu do tych oferowanych za wynajem lokalu w podobnej lokalizacji, są bardzo niskie - są dostosowane do możliwości finansowych młodych osób rozpoczynających własny biznes. W Centroom do dyspozycji jest kilkanaście stanowisk pracy, internet wi-fi, urządzenia biurowe, a także wyposażona kuchnia.

- Jest tu miejsce dla każdego. Dla osoby fizycznej, osób prowadzących własną działalność jak i dla typowych firm - informuje Paweł Pawłowski, Specjalista ds. obsługi Centroom.
W chwili obecnej z oferty biura korzystają trzy podmioty: firma tworząca oprogramowanie, tłumacz konferencyjny oraz architekt.

Ale Centroom to nie tylko przestrzeń do wynajęcia:
- Jako placówka coworkingowa mamy na celu pobudzenie kreatywności oraz wydajności osób, które korzystają z Centroom. Dlatego organizujemy też różne, ciekawe warsztaty i szkolenia. Tematyka jest naprawdę różna. Można prześledzić nasze dotychczasowe "eventy" obserwując centroomowy fanpage - dodaje Pawłowski.

"Współpracujmy" razem! 700m kw. kreatywności

Mocno związana z ideą coworkingu jest także Współpracownia, czyli lokalny hub innowacji, medialab, miejsce współpracy, kooperacji i wspólnego uczenia się kreatywnych osób w Białymstoku.

"700m kw. Kreatywności" to wspólna powierzchnia coworkingowa i biurowa, którą tworzy Współpracownia oraz firmy specjalizujące się w projektowaniu aplikacji mobilnych, grafice komputerowej, architekci, artyści prowadzący warsztaty, organizacje robiące zaawansowane badania społeczne czy specjaliści od szeroko pojętego marketingu i public relations.
- Na chwile obecną komercjalizujemy przestrzeń po dawnej fabryce bielizny, która znajduje się w samym centrum miasta. Mamy wolne jeszcze dwa biura 113,8 m2 oraz 58,8 m2 w sumie 172,6 m2 - dodaje Paweł Makowiecki, założyciel Współpracowni.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1438 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39