POLECAMY
Znaleziono 4521 wiadomości
Kategoria
Biznes 2010.02.11 00:00
Do 26 lutego można zgłaszać kandydatów w konkursie o nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego Eurolider 2010. Zostaną w nim wyróżnione osoby, które dzięki zaangażowaniu na rzecz rozwoju lokalnego i aktywizacji lokalnej społeczności, sięgając po fundusze europejskie zmieniają najbliższą rzeczywistość.
Do 19 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział w bezpłatnych warsztatach szkoleniowych pt. "Przepisy ogólne i sprawozdawczość roczna w zakresie gospodarki odpadami".
Spółka KAN koło Kleosina jest pierwszą podlaską firmą produkcyjną, która uzyskała status Upoważnionego Przedsiębiorcy. Certyfikat świadczy o wiarygodności spółki, upraszcza procedury pomiędzy firmą, a administracją celną i obowiązuje w całej Unii Europejskiej.
Wprowadzenie zakazu palenia w restauracjach może sprawić, że wzrośnie bezrobocie. Tak prognozują specjaliści z Konfederacji Pracodawców Polskich. Bazują na badaniach TNS OBOP.
Biznes 2010.02.10 00:00
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na seminarium, które odbędzie się 25 lutego w Białymstoku. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz województwa podlaskiego. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną cztery obecnie realizowane projekty transnarodowe, w tym jeden zarządzany przez Główny Instytut Górnictwa.
Biznes 2010.02.09 00:00
Białostockie PSS Społem upiecze ich o ponad 7 procent więcej niż w zeszłym roku.
Tak nazywają się nagrody, które są uhonorowaniem działań na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego. Otrzymać je mogą przedsiębiorstwa, jednostki samorządowe, organizacje ekologiczne oraz instytucje wspomagające proekologiczne inicjatywy.
Przeterminowany towar, niewłaściwe ceny i niezalegalizowane wagi - to najczęstsze uchybienia, z jakimi spotykają się podczas kontroli sklepów na wsiach w naszym regionie pracownicy inspekcji handlowej.
Białostocka APS zmodernizowała ciepłownię w Bielsku Podlaskim. Dzięki temu mieszkańcy nie mają już kłopotów z ogrzewaniem.
Biznes 2010.02.08 00:00
Przygotowanie scenariusza filmu animowanego oraz koncepcji serii filmów animowanych o tematyce ekonomicznej - takie zadania konkursowe przygotowało Ministerstwo Finansów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Biznes 2010.02.05 00:00
Wzrost liczby klientów oraz świadczonych usług odnotowały w 2009 roku podlaskie punkty konsultacyjne działające w ramach Krajowego Systemu Usług.
Do końca lutego trwa przyjmowanie zgłoszeń w ogólnopolskim konkursie "Mama w pracy". Nagradzane są w nim wprowadzane przez firmy pozytywne rozwiązania, które ułatwiają mamom godzenie życia zawodowego i rodzinnego.
Biznes 2010.02.04 00:00
Kombinacja trzech kosiarek produkowana w białostockiej fabryce SaMASZ została wyróżniona złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Premiery 2010.
Biznes 2010.02.03 00:00
Gdzie szukać pieniędzy na założenie i rozwój własnej firmy? Jak sięgnąć po fundusze z Unii Europejskiej? I wreszcie - jak przygotować swój biznes, by odnieść sukces? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy konferencji z cyklu Owoce Biznesu. Fundacja Obserwatorium Zarządzania organizuje je w całym kraju. W Białymstoku 4 marca, ale warto pomyśleć o zgłoszeniu już dziś. Udział jest bezpłatny.
Miasto właśnie zwróciło się do przedsiębiorców z prośbą o wypełnienie kwestionariusza, w ramach którego mogą wyrazić swoje zainteresowanie oraz wskazać preferowane formy współpracy z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym.
Specjaliści z Andropolu, do którego należy Białostocka Wykończalnia Tkanin, mają na koncie kolejny autorski produkt - specjalistyczną tkaninę ochronną, opracowaną z myślą o bezpieczeństwie pracowników sektora energetycznego.
Do 12 lutego można zgłaszać swój udział w seminarium informacyjnym, podczas którego można dowiedzieć się, jak ze środków unijnych wesprzeć projekty mające na celu wejście i wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw na nowych i zagranicznych rynkach.
Biznes 2010.02.02 00:00
Trwa nabór zgłoszeń w XI już edycji konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jego cel to badanie kondycji zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach i upowszechnianie wiedzy o ich największych osiągnięciach w tej dziedzinie.
Biznes 2010.02.01 00:00
W tym roku podatnicy, którzy rozliczają się w formie ryczałtu ewidencjonalnego muszą złożyć swój PIT do pierwszego dnia lutego.
Biznes 2010.01.29 00:00
Zachęcony ubiegłorocznym sukcesem, Szybki PIT powraca na Podlasie, żeby pomóc jak największej liczbie podatników w szybkim i bezproblemowym rozliczeniu się z podatku dochodowego za 2009 rok.
Kryminalne 18:00
Praca 16:20
Aktualności 15:50
Kultura i Rozrywka 15:10
Sport 14:30
Aktualności 14:10
Biznes 14:02
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji