BKM testuje nowoczesny, ekologiczny autobus

2013.05.10 00:00
W piątek (10.05) na białostockie ulice wyjechał nowoczesny autobus marki MAN. Przetestować go mogą pasażerowie komunikacji miejskiej.
BKM testuje nowoczesny, ekologiczny autobus
Fot: BKM
Autobus hybrydowy testowany na linii nr 28

Przez następnych kilkanaście dni na liniach Białostockiej Komunikacji Miejskiej będzie testowany klimatyzowany, hybrydowy autobus MAN Lion's City Hybrid A37.

Autobus do 20 maja włącznie będzie jeździł na linii nr 28 obsługiwanej przez Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Potem zostanie skierowany na inną linię.

W pojeździe przy środkowych drzwiach zainstalowano kasownik biletu elektronicznego. Dodatkowo przy każdych drzwiach umiejscowiono po jednym kasowniku na bilet papierowy.

BKM zachęca wszystkich zainteresowanych do skorzystania z okazji i przejechania się tą ekologiczną formą transportu publicznego.

Napędy hybrydowe są wykorzystywane zwłaszcza w pojazdach, które często zatrzymują się i ruszają. Pozwalają zużywać mniej paliwa i emitują mniej gazów niż przeciętnie. Autobusy hybrydowe mają 2 silniki: diesla i elektryczny. Zwykle wyłączają silniki podczas postojów na przystankach i światłach, a ponowne ruszanie odbywa się za pomocą silnika elektrycznego po, czym pojazd przechodzi na silnik spalinowy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1179 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39