Bombardowanie dźwiękiem. Performance w przestrzeni miasta

2013.09.22 00:00
Przygotujcie się na bombardowanie dźwiękiem! Od 23 do 26 września zespół BNNT przeprowadzi uliczny performance.
Bombardowanie dźwiękiem. Performance w przestrzeni miasta
Fot: materiały Galerii Arsenał

Zespół BNNT łączy w swych działaniach muzykę i sztuki wizualne. Wywodząca się z poznańskiej alternatywnej sceny muzycznej Pink Punk grupa uznawana jest za jej najciekawsze wcielenie. W jej skład, obok Konrada Smoleńskiego grającego na instrumencie zwanym "barytonowym pociskiem", który w rzeczywistości wygląda jak zaopatrzony w struny pocisk w pomniejszonej skali, wchodzi grający na perkusji Daniel Szwed. Zamaskowani artyści grają nie tylko w miejscach związanych ze sztuką, czasem "atakują" na ulicy, występując wprost z samochodu.

Koncerty BNNT, podczas których muzyce towarzyszy specjalna scenograficzna/wizualna oprawa, przypominają wciągający rytuał tajemniczego kultu, którego głównymi wyznacznikami są czysta energia i niczym nieskrępowana siła dźwięku.

Czterodniowy uliczny sound bombing zespołu BNNT w Białymstoku zostanie zrealizowany od poniedziałku do czwartku, w terminie 23 - 26 września. W tym czasie artyści "zbombardują" miasto kilkukrotnie. Przyjeżdżają do Białegostoku na zaproszenie Galerii Arsenał.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1447 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39