BORDERLINE FEST VOL. 2

dodane dnia: 2023-01-12 przez: HOP SIUP Sp. z o.o.
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
BORDERLINE FEST VOL. 2
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-08-26
Organizatorzy zapraszają na BORDERLINE FEST VOL. 2.

To festiwal hardcore punk. Benefit na organizacje niosące pomoc osobom uchodźczym.


Wystąpią:

Schizma - Zaprezentują najnowszy album “Upadek”. To kwintesencja hardcore'a na światowym poziomie, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Po kilku latach absencji w Białymstoku, Schizma zaszczyci swoją obecnością na festiwalu BORDERLINE FEST VOL. 2 podpisując się pod przesłaniem jakim jest Refugees Welcome.

JAD - To jeden z najczęściej koncertujących polskich punkowych zespołów. Oblicze JAD-U to prosty, brudny i siermiężny, punk po ostrzu legendarnej Siekiery. Bez zbędnych ozdobników i z konkretnym, zaangażowanym przekazem.

JAVVS - 100 tonowe punkowe cielsko brudu i połamanych paznokci. Muzyczne tornado, szybkie jak Struś Pędziwiatr. Raw beat d-beat hardcore od panów katujących instrumenty w formacjach: The Cuffs, Bobcat i KMKZ.

Meryl Streek - Zagra po raz pierwszy i jedyny koncert w Polsce. Zaprezentuje paletę doskonałych, elektronicznych brzmień, mieszanka sampli oraz bitów, współtworząca z punkową gitarą i surowym, wściekłym wokalem wybuchową mieszankę. Wydana w 2022 roku płyta pt. "796", z miejsca została okrzyknięta wydarzeniem. Artysta porusza tematykę codziennej egzystencji warstw wykluczonych w Irlandii, problemów korupcji politycznej oraz zachłanności mieszkaniowych Landlordów. Najbardziej znana piosenka Meryla, "796" opowiada o odkryciu 796 ciał martwych dzieci w szambie jednego z katolickich sierocińców. Mocna oskarżycielska rzecz. Meryl Streek szokuje dosadnym i celnym przekazem, komponując przy tym świetne utwory.

The DamNation - Powstały w 2017 roku band, to szybki, motoryczny i przebojowy punk rock. Zespół zasilony muzykami Rany Kłutej, Criminal Tango, Nancy Regan, czy Garage11, nagrał płytę "By Choice" z porywającymi hardcorowymi przebojami. Glany pod ścianą nie ustoją.

Orphanage Named Earth - Ostatni raz na żywo zagrali w lipcu 2022 wraz z EYE HATE GOD. Po rocznej przerwie, zespół startuje w nowym składzie. Otwórz się na 40 minutową suitę tęsknoty za Praświatem i złości na otaczającą nas hierarchię. Ich ostatnia płyta to "Sausade" (Phobia Records 2019). Na festiwalu uczestnicy będą świadkami prapremiery trzeciej płyty ONE, zatytułowanej "Kings and Slaves".

Axegrinder - To legenda crust punka z UK, która po raz pierwszy w Polsce. Zespół powstał w 1986 roku. Czerpiący garściami z dokonań Amebix i zespołów metalowych wczesnych lat '80, wniósł do brytyjskiego punk-rocka ciężkie brzmienia, stając się tym samym współtwórcą popularnego do dziś gatunku crust punk. Pierwsza i jedyna płyta z tamtego okresu wydana w Peaceville Records "The Rise of the Serpent Men" jest pozycją OBOWIĄZKOWĄ i uważana jest za jedną z najważniejszych płyt punkowych z UK. Zespół wrócił w wielkim stylu w 2018 roku z płytą "Satori" wydaną w wytwórni Lee Dorian’a Rise Above Records i po krótkiej przerwie na przegrupowanie wraca do gr. Na scenie Borderline Fest set odegra 6 załogantów, którzy wspólnie z innym punkowymi dzieciakami z Wysp, rozkręcali hard core jaki znamy dzisiaj.


Bilety:
W przedsprzedaży: 90zł
W dniu koncertu: 105zł

Aby kupić bilet należy przelać pieniądze na konto organizatorów i podać swoje dane. Przedsprzedaż biletów zamyka się 17 sierpnia.

Bilety kolekcjonerskie dostępne są w Restauracji Cechowa, przy ul. Warszawskiej 6.


Start o godz. 17:00.
Miejsce imprezy
ZMIANA KLIMATU
ul. Warszawska 6
15-063 Białystok
Imprezy

1434 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39