Bratki, tulipany, krokusy. W mieście zostanie posadzonych ok. 100 tys. kwiatów

2014.04.04 00:00
Tulipany i bratki, ale też mniej popularne gatunki: szachownice, orliki czy czosnek ozdobny - w sumie około 100 tys. kwiatów wiosennych jeszcze w kwietniu pojawi się na białostockich skwerach, w parkach i przy ulicach.
Bratki, tulipany, krokusy. W mieście zostanie posadzonych ok. 100 tys. kwiatów
Fot: UM Białystok
Sadzenie bratków na skwerze Armii Krajowej

Według wyliczeń magistratu w Białymstoku zostanie posadzonych w sumie około 60 tys. szt. kwiatów wiosennych. Ponad 20 tys. z nich ozdobi park Branickich. Tulipany, hiacynty, narcyzy, prymule, szachownice, stokrotki, orliki, irysy i niezapominajki stworzą kolorowe bordiury w salonie ogrodowym.

W całym Białymstoku zostanie posadzonych prawie 40 tys. bratków. Popularne żółte, niebieskie, bordowe i białe kwiaty ozdobią aleję Zakochanych w parku Planty, skwer Armii Krajowej (rabatę przy Pałacyku Gościnnym), skwer przy ul. Żabiej (rabaty przy pomnikach), park im. J. Dziekońskiej (donice w murkach), plac Sopoćki (donice betonowe) oraz rabaty przy ul. Suchowolca i w Dojlidach Górnych.

Wykonanie większości nasadzeń kwiatów wiosennych potrwa do 15 kwietnia. W Ogrodzie Branickich prace powinny zakończyć się do końca miesiąca.

W mieście można już zobaczyć kwitnące krokusy w wielu kolorach. Wkrótce pojawić się powinny także białe i czerwone tulipany. Kilkadziesiąt tysięcy kwitnących roślin cebulowych można będzie podziwiać w Parkach: Planty, Centralnym, im. Dziekońskiej, na skwerach: przy ul. Augustowskiej, przy ul. Św. Mikołaja, przy ul. Malmeda, im. Zankiewicza, na placu Sopoćki, na rondzie Katyńskim, przy pomniku katyńskim, na placu Lussy, na skarpie przy katedrze oraz przy alei Bluesa. Niespodzianką będą rośliny przy al. Piłsudskiego. W ramach przebudowy tej ulicy, jesienią, posadzono wzdłuż ponad 20 tys. tulipanów w kolorach żółtym, pomarańczowo-czerwonym i różowym.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1234 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39