Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystościach na Grabarce

2014.08.16 00:00
Kancelaria Prezydenta RP potwierdziła udział głowy państwa w uroczystościach na Świętej Górze Grabarce.
Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystościach na Grabarce
Fot: Michał Kardasz
Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystościach na Grabarce

We wtorek (19.08) o godz. 9.45 Bronisław Komorowski z małżonką weźmie udział w dorocznym święcie Przemienienia Pańskiego w klasztorze prawosławnym Św. Marty i Marii na Górze Grabarce. Około godz. 13.00 para prezydencka uroczyście posadzi Dąb Wolności na skwerze na Świętej Górze. Planowane jest również wystąpienie prezydenta RP.

Święto Przemienienia Pańskiego, każdego roku gromadzi na Grabarce tysiące prawosławnych pielgrzymów. Z myślą o wiernych Przewozy Regionalne w porozumieniu z urzędem marszałkowskim już od lat, w dniach 18 i 19 sierpnia uruchamiają dodatkowe pociągi REGIO. W tym roku pątnicy będą mogli skorzystać z sześciu dodatkowych połączeń w bezpośrednich relacjach z Hajnówki przez Czeremchę do Siemiatycz oraz z Białegostoku do Hajnówki i w relacjach powrotnych. Dzięki połączeniom uzupełniającym na stacji w Czeremsze, pielgrzymi będą mieli do dyspozycji dogodne przesiadki z kierunku Białegostoku.

Połączenia REGIO uzupełni weekendowy pociąg interREGIO "Białowieża", który kursować będzie wyjątkowo, także 18 (poniedziałek) i 19 sierpnia (wtorek), z zatrzymaniem na stacji Sycze. Do położonej w pobliżu Grabarki stacji Sycze będzie można dojechać także kursującymi na co dzień między Siedlcami a Czeremchą pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Mazowieckich.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1340 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39