BTL. Ostatnie spektakle przed wakacjami

2011.06.22 00:00
Miłośnicy teatru lalkowego mają ostatni tydzień, by skorzystać z oferty Białostockiego Teatru Lalek przed końcem tegorocznego sezonu artystycznego. Widzowie, zarówno dorośli, jak i dzieci mogą zobaczyć przed wakacjami zabawnego "Pana Brzuchatka", surrealistyczną "Księżniczkę Anginę" i muzyczne "Wesele Figara".
BTL. Ostatnie spektakle przed wakacjami
Fot: Magdalena Gorbacz
Jednym z bohaterówm "Pana Brzuchatka" jest wielki słoń

Kto jeszcze nie widział "Księżniczki Anginy" w reżyserii Pawła Aignera na podstawie prozy Rolanda Topora, nie może przegapić tej okazji. Oczywiście, jeśli nie obca mu jest logika skojarzeniowa, surrealizm i odrobina absurdu. Zawrotne tempo, fantastyczne kreacje aktorskie Łucji Grzeszczyk, Ryszarda Dolińskiego i Barbary Muszyńskiej-Piecki gwarantują wieczór pełen dobrego, choć nieraz czarnego humoru. "Księżniczka Angina" będzie grana w dniach 24 - 26 czerwiec o godz. 18.

Specjalnie dla najmłodszych widzów, BTL przygotował "Pana Brzuchatka". Spektakl cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i bardzo często jest pierwszym przedstawieniem w życiu dziecka. Opowiada historię Pana Brzuchatka, który mieszka w kolorowym domku z Babcią, Słoniem i Pająkiem. Pewnego dnia gubi apetyt. Dzieci wraz z aktorami pomogą mu go znaleźć w pełnej skrytek scenografii w dniach 24 - 26 czerwca o godz. 16.

Ostatnim spektaklem wystawianym przed wakacyjną przerwą w BTL będzie "Wesele Figara". Tą jedną z najsłynniejszych oper geniusza wszech czasów, Wolfganga Amadeusza Mozarta, wybrali jako przedstawienie dyplomowe studenci Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Całość wyreżyserował Paweł Aigner, scenografia jest dziełem Pavla Hubicki, chórem i orkiestrą dyryguje Paul Kantschieder, solistów przygotował Cezary Szyfman, a pomysłodawczynią choreografii jest Karolina Garbacik. Niesamowite widowisko muzyczno - teatralne można zobaczyć w dniach: 27 - 30 czerwca o godz. 19.

MAG

1222 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39