Budowa Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego. Szykują się kolejne utrudnienia

2023.02.13 13:23
Na ul. Bohaterów Monte Cassino w rejonie skrzyżowania z ul. św. Rocha, przez ok. 2 tygodnie, będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Z kolei na ul. Kopernika utrudnienia potrwają 2 miesiące.
Budowa Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego. Szykują się kolejne utrudnienia
Fot: Malwina Witkowska

Możliwa będzie jazda tylko jednym pasem

We wtorek (14.02) na ul. Bohaterów Monte Cassino w Białymstoku w rejonie skrzyżowania z ul. św. Rocha, zostaną wprowadzone nowe zasady w ruchu drogowym. W I etapie jazda na wprost możliwa będzie tylko jednym pasem w danym kierunku.

Jadąc w kierunku dworca PKS, za skrzyżowaniem z ul. św. Rocha ruch miejscowo zostanie przekierowany na przeciwległy pas ul. Bohaterów Monte Cassino. Jadących od strony dworca PKS obowiązywał będzie także zakaz skrętu w lewo, w ul. św. Rocha, w kierunku torów kolejowych - poinformował Zarząd Dróg Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Podczas II etapu kontynuowany będzie nakaz jazdy na wprost tylko jednym pasem ruchu w danym kierunku. Wówczas jadąc od strony dworca PKS w kierunku ul. Poleskiej, przed skrzyżowaniem z ul. św. Rocha, ruch miejscowo zostanie przekierowany na przeciwległy pas ruchu.

W zależności do etapu prowadzonych robót sanitarnych ilość pasów ruchu do jazdy na wprost zostanie ograniczona do jednego w danym kierunku.

Będą zmiany na ul. Kopernika

W środę (15.02) na ul. Kopernika, na odcinku od aresztu śledczego do stacji BP, wprowadzone zostaną nowe ograniczenia drogowe.

Zgodnie z etapem I prac, ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią po stronie ul. Depowej. Z kolei w II etapie ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią po stronie ul. Łomżyńskiej.

Na czas prowadzonych robót ilość pasów ruchu zostanie ograniczona do jednego w danym kierunku. Ponadto zostaną wyznaczone tymczasowe lokalizacje przystanków komunikacji miejskiej.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu i występowania utrudnień może ulec zmianie - zastrzega Zarząd Dróg Miejskich.

Obie zmiany związane są z przebudową układu drogowego w ramach Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1286 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39