Białystok Online
Buonasera Napoli! Włoski wieczór z Jackiem Szwajem

Buonasera Napoli! Włoski wieczór z Jackiem Szwajem

Koncerty
01 maj 2026
Piątek
godz. 19:00

Nie Teatr

ul. Sienkiewicza 4, 15-092 Białystok

Jacek Szwaj, który niejednokrotnie oczarowywał publiczność Nie Teatru (m. in. podczas występów z Dominiką Borek, Edytą Krzemień czy Damianem Aleksandrem) zabierze nas po raz kolejny w pełną słońca, muzyczną podróż po Italii.

Wcześniej projekt gościliśmy dwukrotnie na tarasie Above na 3. piętrze Astorii, w ramach cyklu Letnie Granie - tym razem zmienimy scenerię i spotkamy się na scenie Nie Teatru, gdzie artysta swoim głosem oraz grą na fortepianie stworzy nieco inną, ale w pewnością równie wyjątkową atmosferę.

W jego wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze włoskie melodie - od nostalgicznych pieśni prosto z wąskich uliczek Neapolu, po pełne blasku przeboje rodem z festiwalowej sceny w San Remo.

To koncert o miłości, smakach i aromatach południa – z limoncello, cicchetti i nieodłącznym włoskim temperamentem w cenie biletu.

Jacek Szwaj - jeden z najbardziej utalentowanych polskich pianistów i aranżerów jazzowych, ceniony lider, wokalista i kompozytor. Współpracował z wybitnymi artystami, m.in. Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim czy Chico Freemanem. Jest absolwentem Akademii Muzycznych w Katowicach i Poznaniu (fortepian jazzowy, dyrygentura). Koncertował na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. z projektami Jacek Szwaj Trio, Uluru i Flou. Tworzy także muzykę filmową i reklamową; jest laureatem pierwszej nagrody międzynarodowego konkursu improwizacji do filmu Instant Composition Contest podczas festiwalu Transatlantyk (2012). Jego działalność wykracza poza jazz - obejmuje także muzykę klasyczną, musicalową i filmową.

fot. Nie Teatr

Organizator

Nie Teatr

ul. Sienkiewicza 4
15-092 Białystok

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz także

Najnowsze
Popularne