Burmistrz: "Wasilków będzie miał najniższe stawki w okolicy". Gmina obniża podatki

2020.12.11 16:23
Burmistrz Adrian Łuckiewicz obniża podatki dla firm transportowych. Tym sposobem chce zachęcić przedsiębiorców, aby przenosili swoje siedziby do Wasilkowa.
Burmistrz: "Wasilków będzie miał najniższe stawki w okolicy". Gmina obniża podatki
Fot: UM Wasilków

Gmina Wasilków chce zachęcić do siebie firmy transportowe poprzez najniższe podatki w regionie.

- Mimo, że większość gmin podnosi podatki, pomyślałem, że lepszym rozwiązaniem jest obniżenie stawek. Tym sposobem Wasilków będzie miał najniższe stawki w okolicy. Myślę, że w dłuższej perspektywie skorzystamy na tym, gdy przedsiębiorcom będzie się opłacać przenosić siedziby do Wasilkowa – przekonywał burmistrz Adrian Łuckiewicz.

Radni zgodzili się przyjąć uchwałę w czasie ostatniej sesji. Takie zmiany wiążą się z niższymi dochodami w kasie miasta. Jak podał burmistrz, do przyszłorocznego budżetu wpłynie 10 tys. zł mniej.

- Jestem jednak przekonany, że w perspektywie ta decyzja spowoduje nie tylko wzrost wpływów z tytułu podatków od środków transportowych, co powinno nastąpić w ciągu 2-3 lat. Myślę też, że zachęci to innych przedsiębiorców do zainwestowania u nas i wpłynie istotnie na wzrost podatku od osób fizycznych i osób prawnych, które takową działalność świadczą – dodał Adrian Łuckiewicz.

Nowe stawki mają obowiązywać od roku 2021. Aktualnie, na terenie gminy Wasilków, podatek od środków transportowych dotyczy 320 pojazdów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1584 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39