Była przekonana, że pomaga córce, która uległa wypadkowi. Straciła ponad 85 tys. zł

2020.10.09 10:11
Mieszkanka powiatu augustowskiego przekazała fałszywemu kurierowi pieniądze o łącznej wartości ponad 85 tys. zł. Seniorka była przekonana, że pomaga córce, która uległa wypadkowi. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Była przekonana, że pomaga córce, która uległa wypadkowi. Straciła ponad 85 tys. zł
Fot: KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”.

Jedna z mieszkanek powiatu augustowskiego odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta z informacją, że jej córka miała wypadek drogowy i jest w szpitalu. Mężczyzna dodał, że kobieta potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za to zdarzenie.

Oszust polecił seniorce, aby przygotowała wszystkie oszczędności, które posiada w domu. Następnie zapakowała je w karton i czekała na przyjazd kuriera. Starsza kobieta miała przekazać pieniądze, mówiąc, że są to dokumenty jej córki. Seniorka postępowała zgodnie z poleceniami usłyszanymi w słuchawce i przekazała fałszywemu kurierowi pieniądze o łącznej wartości ponad 85 tys. zł.

Dzięki szybkiej reakcji augustowskich policjantów, 22-letni kurier oszust został zatrzymany, gdy próbował odjechać z posesji seniorki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci apelują o czujność i rozsądek przy podejmowaniu decyzji w związku z oszczędnościami życia.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1355 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39