Było barwnie, wyjazdowo i koncertowo. Zakończyły się Dni w Diecezji [ZDJĘCIA]

2016.07.24 20:50
Po 5 spędzonych w Białymstoku dniach pielgrzymi wyruszą do Krakowa na główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży. Tam spotkają się z papieżem Franciszkiem.
Było barwnie, wyjazdowo i koncertowo. Zakończyły się Dni w Diecezji [ZDJĘCIA]
Fot: Piotr Sobolewski

Od 20 do 25 lipca w ramach Dni w Diecezji w Białymstoku przebywało prawie 800 pielgrzymów z całego świata, nawet z tak odległych krajów jak USA, Argentyna, Zambia czy Gabon. Program wizyty był bardzo bogaty. Obejmował nie tylko uroczyste msze św. i modlitwy, ale też liczne wyjazdy i koncerty. Goście odwiedzili m.in. Sokółkę (Miejsce Wydarzenia Eucharystycznego), Świętą Wodę, Trzcianne, Białowieżę, Korycin, Suchowolę, Michałowo i Supraśl.

Na pamiątkę tych dni wykonano także 5-metrowy krzyż i tablicę ze wszystkimi narodowościami, których przedstawiciele nas odwiedzili. Pomodlić się przy nim można w Świętej Wodzie.

W niedzielę (24.07), w przeddzień wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, na placu przed Archikatedrą Białostocką odbyła się prezentacja kultury narodów, gdzie pielgrzymi pokazali mieszkańcom naszego miasta charakterystyczne dla swoich krajów tańce i piosenki. Było kolorowo i bardzo radośnie.

Przez cały czas wizyty nad bezpieczeństwem czuwały służby, zwiększono patrole policji i straży miejskiej. Miasto zwiększyło również liczbę kursów komunikacji miejskiej. Zapewniono też dogodny dojazd do okolicznych miejscowości pociągami i autobusami. W wydarzenie zaangażowało się łącznie 600 wolontariuszy.

W poniedziałek (25.07) o godz. 7.45 odjedzie pierwszy specjalny pociąg, który dowiezie pielgrzymów do Krakowa, gdzie spotkają się m.in. z papieżem Franciszkiem.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

844 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39