Było ich trzech... każdy miał ponad promil we krwi

2017.06.12 15:29
W miniony weekend policjanci z Suwałk mieli sporo pracy z pijanymi kierowcami. W ciągu niecałych 24 godzin zatrzymali ich aż 3, z czego jeden zakończył swą podróż wcześniej na ogrodzeniu.
Było ich trzech... każdy miał ponad promil we krwi
Fot: www.podlaska.policja.gov.pl

W weekend suwalscy funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli do samochodu po alkoholu. Jeden z nich brał udział w kolizji drogowej. Miała ona miejsce w piątek (9.06) około godz. 23.00 na ul. Hamerszmita w Suwałkach. Tam, jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, jadący laguną 18-latek na łuku drogi nie dostosował prędkości i pojechał prosto. Uszkadzając krawężnik, znak drogowy, przejechał przez chodnik, uderzył w ogrodzenie i zatrzymał się dopiero na schodach prowadzących do posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei w sobotę (10.06) po godz. 8.00 w Nowej Wsi jeden z patroli policyjnych zatrzymał do kontroli golfa. Okazało się, że 31-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kolejny patrol policji, również w sobotę, po godz. 19.20 w Suwałkach na ul. Północnej zatrzymał kierującego audi. Okazało się, że w organizmie 32-latka znajdowało się ponad 2,2 promila alkoholu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

355 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39