POLECAMY
Dwaj skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem za jazdę po pijanemu. Jeden z nich porzucił auto na środku ronda w Wasilkowie, drugi doprowadził do kolizji w centrum Białegostoku. Obaj stracili już prawa jazdy i grozi im do 3 lat więzienia.
Do pierwszej interwencji doszło w Wasilkowie. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o Mercedesie stojącym na środku ronda. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca jechał całą szerokością jezdni, po czym wjechał na rondo, zatrzymał auto i wysiadł z pojazdu. Świadkowie zabrali mężczyźnie kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowca próbował jeszcze oddalić się z miejsca przed przyjazdem patrolu. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Do kolejnego zdarzenia doszło nocą w centrum Białegostoku. Kierujący Toyotą 27-latek doprowadził do kolizji z Oplem. Mężczyzna przyznał policjantom, że wcześniej pił alkohol. Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. On również stracił prawo jazdy. Obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Diana Rusiłowicz
24@bialystokonline.pl
Biznes 2026.06.15 17:10
Kultura i Rozrywka 2026.06.15 15:40
Sport 2026.06.15 15:10
Sport 2026.06.15 14:20
Nauka 2026.06.15 14:00
Rodzina 2026.06.15 13:30
Aktualności 2026.06.15 12:38
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji