Były Świeżaki, potem Słodziaki – przychodzi pora na Swojaki. Nowa akcja w znanym dyskoncie

2021.08.25 12:20
Słodziaków czy Świeżaków nie trzeba nikomu przedstawiać. To urocze maskotki, które można było dostać za zakupy w Biedronce. Teraz pojawią się kolejne – Swojaki. Czy też będą hitem?
Były Świeżaki, potem Słodziaki – przychodzi pora na Swojaki. Nowa akcja w znanym dyskoncie
Fot: Biedronka

Swojaki będą zachęcały do zakupów

Swojaki są następcami Słodziaków i Świeżaków – maskotek, które okazały się biedronkowym hitem. Można będzie je zobaczyć i poznać już w czwartek (26.08). Mają nie tylko zachęcać do zakupów dorosłych i sprawiać radość najmłodszym klientom, ale też nieść ze sobą jakieś przesłanie czy realną pomoc. W tym przypadku chodzi o wsparcie Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra".

Kogo spotkamy niebawem na sklepowych półkach? Gang swojaków dzieli się na pół, są to "mastkotkowe: Bocian Bolek, Żółw Zenek, Sikorka Sonia, Raczek Romek, Meduza Milena i Wiewiórka Wiola oraz bardziej realne: żubr, sóweczka, wilk, morświn, jeż i ryś. Ich dobór nie jest przypadkowy, to właśnie one są najbardziej zagrożone wyginięciem.

- Nasza nowa akcja ma za zadanie dostarczać radości i pomóc młodym odbiorcom w poznawaniu polskiej przyrody, ale to nie wszystko. Gang Swojaków sprawi, że klienci naszej sieci będą mogli w wymierny sposób pomóc żyjącym w Polsce gatunkom zagrożonym. Jednocześnie, przyznając w ramach tej akcji dodatkowe punkty klientom nabywającym polskie produkty, ze szczególnym wskazaniem na polskie warzywa i owoce, wspólnie wydatnie wesprzemy polską gospodarkę i rolnictwo – mówi Maciej Łukowski, członek zarządu i dyrektor działu zakupów sieci Jeronimo Martins Polska

Jak zdobyć Swojaka?

Aby dostać Bociana Bolka, Żółwia Zenka, Sikorkę Sonię, Raczka Romka, Meduzę Milenę albo Wiewiórkę Wiolę trzeba zdobyć 80 naklejek. Natomiast żubr, ryś, sóweczka, wilk, morświn i jeż są do odebrania za 60 naklejek.

Naklejkę można zaś zdobyć robiąc zakupy od czwartku za minimum 50 zł. Dodatkową naklejkę otrzymamy korzystając z karty Moja Biedronka, wybierając produkty w ramach akcji "Kupuj co polskie" oraz specjalnie oznaczone na sklepowych punktach. Dodatkowa naklejka, tak jak i w poprzednich akcjach będzie przyznawana za zakup warzyw i owoców, jednak tu mała zmiana – tylko tych uprawianych w Polsce.

Przykładowo robiąc zakupy za 50 zł (z wyłączeniem alkoholu i papierosów) otrzymujemy jedną naklejkę, jeśli w naszym koszyku znajdzie się np. polskie jabłko, dostaniemy kolejną, tak samo, gdy sięgniemy po artykuł mający wartość dla polskiej gospodarki i użyjemy karty Moja Biedronka. Kolejne dwa dodatkowe punkty to premia za zakup produktów z oferty specjalnej za minimum 10 zł, które będą specjalnie oznaczone w sklepie. W ten sposób przy jednorazowych zakupach można zdobyć aż 6 "Swojakowych" naklejek.

Naklejki można będzie zbierać do 20 listopada we wszystkich sklepach sieci Biedronka w kraju. Z kolei maskotki będą wydawane do 1 grudnia bądź do wyczerpania zapasów.

Tak jak w przypadku poprzedniej edycji, tak i teraz można będzie zdobyć książkę. Za 20 naklejek możemy dostać "Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc". Autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1860 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39