Celnicy wezmą się za handlarzy paliwem. Będzie więcej kontroli

2016.11.03 19:00
Białostocka Izba Celna obserwuje przywóz paliwa przez osoby przekraczające granicę na coraz większą skalę. Zapowiada, że będzie zapobiegać związanemu z tym nielegalnemu handlowi.
Celnicy wezmą się za handlarzy paliwem. Będzie więcej kontroli
Fot: pixabay.com

Celnicy będą reagować na rosnący przywóz paliwa przez osoby wielokrotnie przekraczające granicę w samochodach osobowych. Zapowiadają wzmożone kontrole. Chcą zapobiec zarobkowemu przywozowi paliwa z państw sąsiednich.

Przepisy mówią jasno, że zwolnione z należności przywozowych są towary, które znajdują się w bagażu osobistym podróżnego, który przyjeżdża z terytorium państwa trzeciego, jeżeli tylko ilość i rodzaj towarów wskazuje na to, że nie są one przeznaczone na handel. Można więc swobodnie okazjonalnie przywieźć z zagranicy coś na użytek własny, rodziny lub na prezent.

Białostocka Izba Celna podkreśla, że szczegółowo sprawdzi przywóz paliw w sytuacjach, które wskazują na zwiększone ryzyko naruszeń regulacji prawnych. Kontrole nie będą ograniczać możliwości wielokrotnego przekraczania granicy przez podróżnych, zarówno z Polski, jak i innych państw.

Możemy tylko domyślać się, że problemem jest tu skala przywozu paliwa na handel z Białorusi.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39