Cena odbioru śmieci, deklaracje. Spółka Lech prowadzi kampanię informacyjną

2013.04.10 00:00
Na specjalnej stronie internetowej, telefonicznie i w punkcie informacyjnym przy ul. Branickiego - na różne sposoby białostoczanie mogą dowiedzieć się wszystkiego o nowym sposobie gospodarki odpadami. Zacznie on obowiązywać już za niespełna 3 miesiące.
Cena odbioru śmieci, deklaracje. Spółka Lech prowadzi kampanię informacyjną
Fot: sxc.hu

- Zależy nam, aby białostoczanie byli poinformowani w jak najlepszy sposób. W tym celu została uruchomiona strona internetowa www.odpady.bialystok.pl, zawierająca wszelkie niezbędne informacje - mówi Karol Świetlicki, rzecznik prasowy odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami w Białymstoku spółki Lech. - Do dyspozycji mieszkańców udostępniony jest również numer infolinii 85 741 79 83 oraz punkt informacyjny przy ul. Branickiego 9, w budynku Urzędu Miejskiego - dodaje Świetlicki.

Za pośrednictwem prasy, radia i telewizji Lech prowadzi również kampanię informacyjną pod hasłem "Nasze śmieci – wspólna sprawa".

- Równolegle prowadzimy działania edukacyjne dla dzieci z białostockich szkół, które niezwykle ochoczo zaangażowały się w zbieranie kartoników po mleku i napojach w ramach konkursu Kartonada, który trwa już dwa miesiące. Dzięki akcji zostało zebranych ponad 12 ton kartonów. Okazuje się, że najmłodsi pokazują nam, że wiedzą jak, a przede wszystkim chcą segregować śmieci – wyjaśnia Adam Kamiński, wiceprezes spółki Lech.

Aktualnie obowiązujące umowy z dotychczasowymi firmami odbierającymi odpady właściciele nieruchomości powinni wypowiedzieć tak, aby przestały obowiązywać z dniem 30 czerwca 2013. Za mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych zrobią to zarządcy.

Każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest do złożenia deklaracji. Dokumenty są dostępne na stronie internetowej: http://odpady.bialystok.pl/materialy-do-pobrania/ oraz w punkcie informacyjnym. Należy w nich podać, czy będziemy zbierać odpady w sposób selektywny oraz jaką powierzchnię ma nasza nieruchomość. To właśnie od powierzchni będzie zależeć, ile wyniesie opłata (segregując odpady w mieszkaniach do do 40 m2 zapłacimy 24 zł, od 40 do 80 m2 - 38 zł, powyżej 80 m2 - 48 zł).

Właściciele nieruchomości znajdujących się w zasobach spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie składają deklaracji, ponieważ zrobią to za nich zarządcy spółdzielni i wspólnot. Termin składania deklaracji upływa 31 maja. Nowy system gospodarowania odpadami w Białymstoku zacznie funkcjonować 1 lipca.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1214 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39