Centralna Liga Juniorów. 6 goli i tylko remis Jagiellonii w Lublinie

2018.03.29 16:19
W 21. kolejce Centralnej Ligi Juniorów młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok udali się do Lublina na starcie z miejscowym Motorem. Mimo szybkiego wywalczenia dwubramkowego prowadzenia Żółto-Czerwonym nie udało się zgarnąć kompletu oczek.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Wyjazdowy mecz z Motorem zapowiadał się na pojedynek trudny i taki też był. Choć początek rywalizacji ułożył się dla Jagiellonii znakomicie - już w 2. minucie do siatki z rzutu wolnego trafił Mikołaj Nawrocki, a nieco ponad kwadrans później kolejną bramkę dołożył Szymon Łapiński - to jednak podopieczni Tomasza Kulhawika, Hermesa i Piotra Grzybki nie zdołali dowieźć prowadzenia.

Żółto-Czerwoni na niewygodnym terenie - gdzie wygrała do tej pory tylko jedna drużyna - mieli szanse sięgnąć po pełną pulę punktów, bo Motor zaczął starcie bardzo źle, dzięki czemu nadarzyła się okazja, by szybko gospodarzy pozbawić złudzeń na korzystny wynik. Przez chwilę to się udawało, ale później błąd przy wybiciu futbolówki popełnił bramkarz Jagi - Błażej Niezgoda. Młody golkiper nastrzelił jednego z rywali i takim oto sposobem zespół z Lublina zdobył kontaktowe trafienie. To podbudowało morale zawodników Motoru, którzy od tej pory wyglądali zdecydowanie lepiej.

Po zmianie stron za prowadzenie gry wzięli się gospodarze, co przyniosło efekt w postaci wyrównującej bramki. Jej autorem został Dusiło, który wykorzystał podanie na krótki słupek posłane przez Tkaczuka.

Remis na tablicy wyników nie widniał długo, bo Jaga szybko ruszyła do przodu, by odzyskać prowadzenie. Udało się to po zaledwie 5 minutach. Dobre zagranie wykonał Bartosz Bida, celnym strzałem popisał się Kacper Głowicki i było 3:2 dla Żółto-Czerwonych.

Mecz ostatecznie zakończył się jednak rezultatem 3:3, gdyż w 85. minucie reprezentujący barwy Motoru Tkaczuk nie pomylił się wykonując rzut karny.

Następnym przeciwnikiem juniorów starszych Jagiellonii - już po świętach - będzie znajdująca się w czołówce rozgrywek drużyna Cracovii.

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok 3:3 (1:2)
Bramki: Cezary Pęcak 31, Rafał Dusiło 65, Bartłomiej Tkaczuk 86k - Mikołaj Nawrocki 2, Szymon Łapiński 20, Kacper Głowicki 70

Jagiellonia Białystok: Niezgoda – Gołaszewski, Ozga, Asatiani, Zysik - Głowicki (84' Romanowicz), Tabor, Nawrocki (10' Bogusz), Huczko (75' Nikołajuk), Łapiński - Bida