Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia przezimuje na drugim miejscu w tabeli

2017.11.26 16:09
Młodzi piłkarze Jagiellonii będą mogli spędzić przerwę zimową w świetnych humorach. Białostoczanie w swoim ostatnim tegorocznym meczu Centralnej Ligi Juniorów pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów aż 5:2.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Ostatni w 2017 r. mecz juniorów starszych Jagiellonii Białystok przyniósł ogrom emocji i mnóstwo bramek. W spotkaniu rozgrywanym w Rzeszowie piłka zatrzepotała w siatce aż siedmiokrotnie.

Pierwszy gol padł po 11 minutach gry, kiedy to rzut karny skutecznie wykonał jeden z graczy gospodarzy. Początkowe pół godziny rywalizacji nie przebiegało po myśli Żółto-Czerwonych, ale z czasem podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki złapali odpowiedni i płynny rytm gry, do którego zdążyli przyzwyczaić w poprzednich kolejkach. Lepsza postawa Jagiellończyków przyniosła tuż przed przerwą wyrównanie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Nikołajuk, który uderzeniem z 16. metra nie dał szans golkiperowi Stali.

Po zmianie stron goście ze stolicy Podlasia mieli swoje kolejne szanse (konkretnie Jakub Tabor, Kamil Huczko i Mikołaj Nawrocki), ale do siatki - wykorzystując kontrę - trafili gospodarze.

Po tym jak w 58. minucie rzutu karnego nie strzelił Mateusz Nikołajuk, wydawało się, że Jagiellonia się nie podniesie. Tak się jednak nie stało i białostoczanie z jeszcze większą chęcią ruszyli do następnych ataków. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Po nieco ponad godzinie zmagań gola na 2:2 zdobył Nawrocki, a w ostatnich fragmentach spotkania kolejne trafienia zaliczyli Nikołajuk i Bida. Ten ostatni ukłuł przeciwników dwukrotnie, przez co Żółto-Czerwoni wrócą do domów z efektownym zwycięstwem 5:2.

Triumf ten pozwoli Jagiellonii spędzić zimę na drugim miejscu w tabeli. Oznacza to, że niezwykle ciekawie zapowiada się początek wiosny zaplanowany na drugi weekend marca. Pierwszym rywalem zawodników ze stolicy Podlasia będzie bowiem przewodząca w rozgrywkach Legia Warszawa. Stawka meczu? Oczywiście fotel lidera.

Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów (gr. wschodniej): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I i II liga, a także CLJ

Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok 2:5 (1:1)
Bramki: nieznany zawodnik 11k, nieznany zawodnik 53 - Nikołajuk 42, 86, Nawrocki 66, Bida 83, 89

Jagiellonia Białystok: Niezgoda – Gołaszewski, Ozga, Zysik, Huczko – Tabor, Nawrocki (85' Struski) – Mikołajczyk (65' Głowicki), Łapiński (80' Bogusz), Nikołajuk (90' Romanowicz) – Bida