Centralna Liga Juniorów zastąpi rozgrywki Młodej Ekstraklasy

2013.03.20 00:00
W związku z wprowadzeniem Centralnej Ligi Juniorów od sezonu 2013/2014 przestaną funkcjonować rozgrywki Młodej Ekstraklasy. Podjęta na bazie konsultacji z klubami Ekstraklasy decyzja kończy sześcioletnią historię tych szkoleniowych rozgrywek.
Centralna Liga Juniorów zastąpi rozgrywki Młodej Ekstraklasy
Fot: jagiellonia.net

Dyskusja na temat przyszłości Młodej Ekstraklasy była bezpośrednio związana z projektem Centralnej Ligi Juniorów. – Młoda Ekstraklasa przez kilka lat stanowiła dobre wypełnienie luki w systemie rozgrywek młodzieżowych – mówi Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy SA. – Rozgrywki te w całej swojej historii nie miały alternatywy. W ostatnich miesiącach ta sytuacja uległa zmianie. Jako przedstawiciele Ekstraklasy w zarządzie PZPN uczestniczyliśmy w pracach nad zmianami w rozgrywkach juniorskich, a w ostatnich dniach wyraziliśmy poparcie dla projektu Centralnej Ligi Juniorów – wyjaśnia Bogusław Biszof.

Dzisiejsza decyzja dotycząca Młodej Ekstraklasy jest efektem kilkumiesięcznych konsultacji z klubami Ekstraklasy. Od sierpnia 2012 r. odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami klubów poświęconych tylko i wyłącznie temu tematowi.

W najbliższym czasie Ekstraklasa SA podejmie rozmowy z PZPN w sprawie dopuszczenia do gry zespołów rezerw zainteresowanych Klubów Ekstraklasy w najwyższej możliwie klasie rozgrywkowej.

(źródło: Ekstraklasa SA)

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39