Centrum Integracji Społecznej szuka pracowników

2013.03.14 00:00
Centrum Integracji Społecznej Holos tworzy nową grupę remontowo-budowlaną. Pracę będą mogły w niej znaleźć m.in. osoby bezrobotne lub będące w trudnej sytuacji życiowej. Grupa rozpoczyna pracę już od początku kwietnia.
Centrum Integracji Społecznej szuka pracowników
Fot: sxc.hu

Centrum Integracji Społecznej HOLOS działa w Białymstoku już od prawie roku. Za niecałe dwa miesiące opuszczą je osoby, które przeszły cały program zatrudnienia socjalnego. Był on zrealizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rodziny i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym HOLOS. Uczestnikami Centrum są przede wszystkim osoby długotrwale bezrobotne. Wśród członków są też ludzie wychodzący z zakładu karnego oraz niepełnosprawni. Wszyscy uczestnicy jako wynagrodzenie za swoją pracę otrzymują świadczenie socjalne. Jego wysokość jest równa zasiłkowi dla bezrobotnych. Świadczenie finansowane jest przez Urząd Pracy.

Oferta nowej grupy remontowo-budowlanej kierowana jest głównie do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ludzie w trudnej sytuacji życiowej, bezskutecznie poszukujący zatrudnienia, mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach. Do końca marca potrwa rekrutacja.

Osoby, które chciałyby dołączyć do nowej grupy remontowo-budowlanej, powinny zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który wystawia specjalne skierowanie do Centrum Integracji Społecznej HOLOS. Ze skierowaniem należy zgłaszać się do biura CIS przy ulicy Popiełuszki 82a/1.

Więcej informacji pod numerem telefonu (85) 873 90 67 oraz na stronie internetowej Centrum Integracji Społecznej.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl

831 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39