Centrum miasta nabrało nowych kolorów. Kibice stworzyli wielkie racowisko [ZDJĘCIA]

2023.01.14 20:30
Od kilku lat fani Jagiellonii Białystok organizują w styczniu wielkie racowisko, które ma upamiętnić kolejne urodziny klubu. 4. edycja wydarzenia miała miejsce w sobotę (14.01).
Centrum miasta nabrało nowych kolorów. Kibice stworzyli wielkie racowisko [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Kibice Jagiellonii znów sprawili, że ponury, ze względu na panującą w styczniu aurę, Białystok choć na chwilę stał się bardziej kolorowy. Wszystko dzięki temu, że w centrum miasta zorganizowali oni potężne racowisko, które od 2020 r. - czyli od momentu świętowania 100. rocznicy powstania klubu - jest już swego rodzaju tradycją.

Tym razem sympatycy Dumy Podlasia stawili się w samym sercu Białegostoku i odpalili środki pirotechniczne m.in. na Rynku Kościuszki czy ul. Lipowej aż po kościół pw. Św. Rocha. Głównym miejscem dowodzenia, gdzie najzagorzalsi fani pilnowali, by wszystko przebiegło zgodnie z planem, był skwer przy cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy.

Oczywiście cały pokaz rozpoczął się o godz. 19.20, która nawiązuje do daty powstania Jagiellonii, a wraz z odpaleniem pierwszych rac zgromadzeni w centrum miasta kibice odśpiewali hymn klubu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1815 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39