Centrum Sztucznej Inteligencji w Białymstoku to ewenement na skalę Europy. Trwa głosowanie

2020.08.13 16:00
Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie UMB znalazło się wśród nominowanych do Podlaskiej Marki Roku. Trwa głosowanie internetowe. W plebiscycie można oddać tylko jeden głos.
Centrum Sztucznej Inteligencji w Białymstoku to ewenement na skalę Europy. Trwa głosowanie
Fot: pixabay.com
Tylko do 19 sierpnia trwa głosowanie internetowe

Sztuczna inteligencja to nie tylko roboty. Dla Medycyny 4.0 o wiele bardziej przydatne są programy, algorytmy, te rozwiązania, które zajmują się analizą bardzo dużej ilości danych. Na ich podstawie mogą zaproponować optymalną formę terapii dla konkretnego pacjenta. Dokładność nowych narzędzi sztucznej inteligencji można do porównać zbiorów danych, na których one się opierają.

Rozwiązania

I dlatego po to, by w Polsce powstały naprawdę nowatorskie rozwiązania SI w medycynie przewyższające te światowe, muszą pojawić się unikalne w skali świata zbiory danych. Bo nie ma szans na konkurencyjne rozwiązania w dziedzinie SI w medycynie bez dostępu do własnych, wszechstronnych, unikalnych zbiorów danych dotyczących danej/danych jednostek chorobowych.

Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie (C-SIM) w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) jest jedną z nielicznych instytucji na świecie, która tak unikalne jakościowo zbiory danych tworzy, szczególnie w obszarze chorób nowotworowych i innych chorób cywilizacyjnych. Jako pierwsi w Polsce stworzyli wielodyscyplinarne zespoły bioinformatyków i medyków zajmujących się w bezprecedensowy i niespotykany w zbyt wielu miejscach na świecie sposób zbieraniem niesłychanie dokładnych danych dotyczących pacjenta (od analizy wszystkich 20 tysięcy genów i metabolitów, zobrazowania anatomii i funkcji całego organizmu poprzez szczegółową analizę stylu życia i jego otoczenia).

Głosowanie trwa do 19 sierpnia. W plebiscycie można oddać tylko jeden głos. Wystarczy odwiedzić stronę organizatora Podlaskiej Marki Roku.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

738 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39