Centrum Zamenhofa czeka na projekty tarasów

2010.02.25 00:00
10 tysięcy złotych otrzyma autor najciekawszego projektu aranżacji plastyczno-architektonicznej tarasów w budynku Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Konkursowe prace należy składać do 15 lipca.
Centrum Zamenhofa czeka na projekty tarasów
Fot: materiały organizatora

Celem konkursu "Taras sztuki" jest wyłonienie projektu aranżacji tarasów Centrum Zamenhofa jako przestrzeni przyjaznej młodemu odbiorcy, przygotowującej go do odbioru i stwarzającej szansę obcowania ze sztuką. "Dzięki aranżacji tarasy powinny stać się przestrzenią twórczego relaksu - miejscem dającym wytchnienie od codziennej rutyny, stwarzającym możliwości do twórczego (opartego na interakcji, możliwości ingerencji w wybrane obiekty i przekształcaniu ich) obcowania ze sztuką." - czytamy w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie Centrum. Pod tym adresem można też znaleźć fotografie i plany tarasów.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych oraz wydziałów artystycznych i wydziałów architektury innych uczelni wyższych. Prace konkursowe należy złożyć do dnia 15 lipca 2010 r.

W Kapitule Konkursu zasiądą m.in. wybitni twórcy i kuratorzy: Elżbieta Jabłońska, Kobas Laksa, Monika Szewczyk, Leon Tarasewicz, Agnieszka Tarasiuk, Julita Wójcik. 

Pierwsza nagroda to 10 tys. zł.

andy

1572 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39