Charytatywny mecz siatkówki. Kibice, którzy dołożą swoją "cegiełkę", mogą zgarnąć nagrody

2022.02.22 13:45
W niedzielę (27.02), na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych, odbędzie się charytatywny mecz na rzecz Fundacji "Pomóż Im". Na siatkarskim parkiecie żeńska drużyna BAS-u Białystok zmierzy się z zespołem KOKU Sushi i Przyjaciele.
Charytatywny mecz siatkówki. Kibice, którzy dołożą swoją "cegiełkę", mogą zgarnąć nagrody
Fot: Anna Woszczenko

W najbliższy weekend siatkarki BAS-u nie będą walczyć o kolejne I-ligowe punkty, ale nie oznacza to, że zawodniczki trenowane przez Sebastiana Grzegorka dostaną wolne. W niedzielę białostocki beniaminek wyjdzie na parkiet Zespołu Szkół Rolniczych (ul. ks. Stanisława Suchowolca 26), by stoczyć towarzyski pojedynek z ekipą KOKU Sushi i Przyjaciele. Starcie to będzie miało charakter meczu charytatywnego.

- Zagramy w bardzo szczytnym celu, dlatego gorąco zachęcamy białostoczan do przyjścia na to wydarzenie i dorzucenie swojej cegiełki. Zapewniamy świetną rodzinną zabawę, konkursy i licytacje. Dodatkowo każdy darczyńca będzie mógł wziąć udział w loterii, kupując za dowolną kwotę los przy wejściu, przy coffee barze czy naszym stole sushi. Pula nagród wynosi ponad 10 tys. zł. Wśród sponsorów znalazło się ponad 30 firm, które zaoferowały swoje produkty lub usługi. Serdecznie dziękujemy im za zaangażowanie i wielkie serca - mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka KOKU Sushi.

W drużynie "gości" oprócz pracowników sieci wystąpią także przedstawiciele innych lokalnych marek, m.in. kawiarni The White Bear Coffee, natomiast po stronie BAS-u na boisku zobaczymy wszystkie zawodniczki z głównej drużyny.

Środki zebranego podczas sportowego, ale przede wszystkim charytatywnego, wydarzenia powędrują na rzecz Fundacji "Pomóż Im".

- Od kilku lat czynimy starania i zbieramy fundusze na stworzenie Domu Opieki Wytchnieniowej. W tym roku planujemy uruchomić taki dom. Będzie to miejsce, gdzie ciężko chore dzieci otrzymają profesjonalną opiekę medyczną, a ich opiekunowie w tym czasie będą mogli zadbać o swoje zdrowie, załatwić ważną sprawę lub zwyczajnie odpocząć i nabrać sił do tego, aby dalej móc troszczyć się o swoje dziecko. W tym momencie mobilizujemy wszystkie siły i fundusze na ten właśnie cel. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą dołożoną cegiełkę. Liczymy na to, że wspólnymi siłami stworzymy miejsce pełne ciepła i dobra - zachęca Krystyna Skrzycka, wiceprezes zarządu Fundacji "Pomóż Im".

Start imprezy zaplanowano na godz. 12.00.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1491 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39