Chcesz, aby Twoje dziecko przeżyło niesamowitą wakacyjną przygodę? Hufiec ZHP Białystok zaprasza

2013.05.31 00:00
Nie wiesz, jak zaplanować tegoroczne wakacje swojemu dziecku? Białostocki hufiec zaprasza dzieci i młodzież w swoje szeregi oraz proponuje wyjazdy wakacyjne, które łączą w sobie edukację, wychowanie oraz poznawanie niesamowitych ludzi. Co ważne, takie wyjazdy są jedną z tańszych alternatyw dla wakacyjnych obozów dla dzieci.
Chcesz, aby Twoje dziecko przeżyło niesamowitą wakacyjną przygodę? Hufiec ZHP Białystok zaprasza
Fot: Hufiec ZHP Białystok

Kim jest harcerz?

Harcerz to człowiek, który goni za przygodą, nie boi się z dnia na dzień rozwijać swoich umiejętności, poznaje świat i stara się go kształtować.

Być harcerzem to nie tylko przeprowadzanie starszych osób przez ulicę czy bieganie po lesie. Gdzie można wziąć udział we wspaniałej wyprawie po górach i zobaczyć widoki zapierające dech w piersiach czy poznać, na czym polegają sporty ekstremalne i ich zaznać? Gdzie można zdobyć wiedzę praktyczną mającą zastosowanie w życiu codziennym? Odpowiedź jest jedna - w harcerstwie.

Białostocki hufiec organizuje czas również najmłodszym

Rok 2013 jest rokiem 100-lecia harcerstwa na Białostocczyźnie, tak więc historia harcerstwa w naszym mieście sięga już 100 lat. Harcerstwo niesie ze sobą ogrom doświadczeń ukierunkowanych na wychowanie młodych ludzi w duchu braterstwa, służby i pracy nad sobą. W działaniach białostockiego hufca odnaleźć można uniwersalne wartości, zgodnie z którymi harcerze starają się żyć i jakie instruktorzy przekazują swym podopiecznym.

Jedną z głównych zalet korzystania z oferty hufca jest zagospodarowanie czasu pozalekcyjnego dla podopiecznych już od 6. roku życia - i to tanim kosztem. Oferta programowa białostockiego hufca jest bardzo szeroka. Prowadzone są zbiórki tematycznie związane z rozwijaniem zainteresowań i pasji oraz podejmujące zagadnienia współczesnego świata. Roczna składka członkowska w organizacji jest niska, wynosi jedynie 48 zł.

Obecnie Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Białymstoku zrzesza 1286 osób od 6. roku życia w 91 gromadach zuchowych i drużynach harcerskich.

Wakacyjna przygoda w harcerskim duchu

Wyjazdy na biwaki to rzecz wchodząca w skład ulubionych form spędzania wolnego czasu przez harcerzy. Dzieci i młodzież uczą się na nich, jak ugotować obiad, jak znaleźć drogę powrotną do obozowiska w nocy lub jak zjechać na linie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Na tego typu wyjazdach podopieczni mają okazje rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Hufiec ZHP Białystok na bazach harcerskich corocznie prowadzi letni wypoczynek. W tym roku oferuje wakacyjne obozy w Borkach w terminach 12-23.07.2013 r. oraz 23.07-03.08.2013, a także w Stańczykach w dniach 12-25.08.2013. Koszt takiego wyjazdu to ok. 700 zł.

Obozy wakacyjne kierowane są także do dzieci i młodzieży nie będącej harcerzami. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma ochotę spędzić dwa tygodnie na łonie natury, pod namiotem i w środku lasu.

Uczestnicy obozów są zakwaterowani w dużych wojskowych namiotach z łóżkami, materacami, podłogami i półkami - uczestnik musi posiadać jedynie śpiwór. W ramach wyjazdu zapewniane są 4 posiłki dziennie, przygotowywane w obozowej kuchni. Kadrą prowadzącą na obozach są harcerscy instruktorzy doświadczeni w śródrocznej pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach atrakcji programowych przewidywane są zajęcia na łonie natury: wędrówki, gry terenowe. Nie zabraknie również zajęć rozwijających zainteresowania młodzieży, w tym plastycznych czy sportowych. Uczestnicy, chociaż niezrzeszeni w ZHP, będą mieli okazję poznać harcerską tradycję i obrzędy podczas ognisk czy apelów.

Więcej informacji: Hufiec ZHP Białystok

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Małgorzata Cichocka
24@bialystokonline.pl

1194 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39