Chcesz zostawić coś po sobie przyszłym pokoleniom? Włóż to do skrzyni czasu

2018.01.12 08:13
Studenci kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku wpadli na ciekawy pomysł. Postanowili zachęcić mieszkańców miasta, by zostawili coś po sobie potomnym.
Chcesz zostawić coś po sobie przyszłym pokoleniom? Włóż to do skrzyni czasu
Fot: pixabay.com

Większość z nas zapewne wielokrotnie zastanawiała się, jak wyglądało niegdysiejsze życie białostoczan. Co prawda jest wiele książek i filmów, które przekazują namiastkę tego, co było kiedyś, ale czy nie fajnie byłoby mieć jakiekolwiek informacje przekazane bezpośrednio przez ludzi żyjących kilkaset lat temu?

Przeszłości nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość. Dlatego studenci kulturoznawstwa z UwB wpadli na pomysł, by przekazać coś potomnym. Zachęcają do tego wszystkich mieszkańców miasta.

- My, jako studenci kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, postanowiliśmy więc zorganizować nietypową i ciekawą akcję "Skrzynia czasu dla Białegostoku", w ramach której można przesłać wiadomość w dowolnej formie do przyszłych pokoleń za sprawą skrzyni czasu - informują organizatorzy.

Na Wydziale Filologicznym UwB przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 w dniach 15-22 stycznia można wkładać do specjalnej skrzyni wszystko, co uznamy za wartościową wiadomość dla "ludzi z przyszłości". Forma przekazanej informacji jest dowolna - mogą to być jakieś przedmioty, zdjęcia, historyjki czy listy.

Po 22 stycznia skrzynia zostanie zakopana w ziemi na długie lata. A jej zawartość będą mogły poznać przyszłe pokolenia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1094 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39