Chciał być sprytny i wyłudził telefon za 1 zł. Teraz stanie przed sądem

2013.12.05 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu przedsiębiorcy. Mężczyzna, mówiąc że skradziono mu telefon komórkowy wykorzystał ubezpieczenie i dostał nowy aparat za 1 zł.
Chciał być sprytny i wyłudził telefon za 1 zł. Teraz stanie przed sądem
Fot: sxc.hu

Sprawa dotyczy wydarzeń z końca lipca bieżącego roku. Wtedy właśnie do jednego z salonów telefonów komórkowych znajdującego się a Atrium Biała zgłosił się przedsiębiorca. 40-letni właściciel firmy budowlanej twierdził, że jego telefon samsung został skradziony. Mężczyzna miał podpisaną umowę na tzw. "Bezpieczne urządzenie". Dzięki niej mógł kupić taki sam, który mu skradziono tyle, że nowy aparat w promocyjnej cenie 1 zł.

Zgłoszenie uruchomiło jednak cały szereg procedur i policja musiała przeanalizować bilingi z rzekomo skradzionego telefonu. Okazało się, że aparat miał zostać utracony w Jasionówce, a z zeznań poszkodowanego wynikało, że akurat tego dnia tam go nie było.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe oskarżyła 40-letniego przedsiębiorcę, że doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, ale też złożył na komisariacie policji zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie przywłaszczenia mienia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wkrótce sprawie przyjrzy się Sąd Rejonowy w Białymstoku.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39