Chciał wymienić koło. Wtedy spadła na niego bela

2023.06.03 08:44
W powiecie kolneńskim doszło do tragicznego zdarzenia.
Chciał wymienić koło. Wtedy spadła na niego bela
Fot: mł. bryg. Mariusz Mieczkowski / KP PSP Kolno

W piątek (2.06) doszło do tragicznego zdarzenia w Chludniach (gmina Mały Płock). Do zdarzenia doszło po godz. 16.00 na drodze gruntowej biegnącej przez kompleks leśny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek PSP z Kolna i OSP z Małego Płocka stwierdzono, że na piaszczystej drodze gminnej stoi ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami przewożącymi bele siana. Przy drugiej z nich, pochylonej na lewy bok, leżały na drodze bele i mężczyzna nie dający oznak życia.

- Z relacji świadka, współpasażera, wynikało, że mężczyźni próbowali zmienić uszkodzone koło w przyczepie i w pewnym momencie nastąpiło niekontrolowane przechylenie się przyczepy. W wyniku tego wypadło z niej kilka bel, z czego jedna spowodowała uraz jednego z mężczyzn, utratę przytomności i zatrzymanie krążenia - poinformował mł. bryg. Mariusz Mieczkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie.

Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i koordynowaniu jego lądowania.

- Niestety 55-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł - przekazał zespół prasowy podlaskiej policji.

Na miejscu zdarzenia, poza strażakami była policja i zespół ratownictwa medycznego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1567 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39