Chciał zabrać staruszce oszczędności życia. Podawał się za policjanta

2018.07.31 12:27
Łomżyńscy policjanci podziękowali kasjerce i dyrektor jednej z placówek bankowych za udaremnienie oszustwa metodą na "policjanta". Plany krętacza zostały pokrzyżowane, a 82-letnia kobieta nie straciła oszczędności.
Chciał zabrać staruszce oszczędności życia. Podawał się za policjanta
Fot: pixabay.com

Dzięki rozwadze i czujność kasjerki plany oszusta zostały pokrzyżowane, a starsza kobieta nie straciła oszczędności.

Do 82-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Twierdził, że syn kobiety spowodował wypadek i by uniknął nieprzyjemnych konsekwencji, potrzebna jest wpłata w wysokości 24 tysięcy złotych.

- Oszust pod pretekstem pomocy kobiecie przekonał łomżankę do wypłaty pieniędzy z konta. Plany oszusta zostały jednak pokrzyżowane przez pracownice banku, które posiadały wiedzę o metodach oszustw "na policjanta". Kasjerka zorientowała się, że chodzi o oszustwo, wstrzymała dokonanie przelewu. Natychmiast zostali też powiadomieni policjanci - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Mundurowi przypominają i apelują, że w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
1098 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39