Chciała sprzedać dziecięcą kurtkę. Straciła 9 tys. zł. Uwaga na oszustów internetowych!

2023.11.02 07:28
Sprzedawanie i kupowanie jakichkolwiek produktów przez internet może nieść za sobą duże ryzyko oszustwa. Przekonała się o tym 49-letnia mieszkanka gminy Supraśl, która chciała sprzedać w ten sposób dziecięcą kurtkę. Straciła blisko 9 tys. zł.
Chciała sprzedać dziecięcą kurtkę. Straciła 9 tys. zł. Uwaga na oszustów internetowych!
Fot: Pixabay

Białostoccy policjanci odebrali w poniedziałek (30 października) zgłoszenie od 49-letniej mieszkanki gminy Supraśl. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszustwa. Wystawiła na sprzedaż na jednym z popularnych portali ogłoszeniowym kurtkę dziecięcą w cenie 30 zł. Po pewnym czasie nawiązała kontakt z osobą zainteresowaną zakupem ubranka.

Potencjalny klient poinformował kobietę za pomocą komunikatora, że dokonał już płatności na odpowiednią kwotę oraz przesłał link, za pomocą którego miała odebrać pieniądze. Nic nie podejrzewająca 49-latka otworzyła przesłane łącze i zalogowała się do swojego banku.

W ten sposób, dane do jej bankowości elektronicznej trafiły w ręce oszustów. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, gdy odebrała wiadomość od banku, w której została poinformowana, że kolejna transakcja z jej konta bankowego została zablokowana. Niestety straciła ona blisko 9 tys. zł.

Policjanci przestrzegają!

Metody działania oszustów internetowych są bardzo schematyczne. Musimy zachować czujność i weryfikować każdą, otrzymaną przez nas wiadomość. Należy unikać wchodzenia w linki nieznanego pochodzenia.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

962 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39