Chłopiec potrzebuje specjalistycznego tabletu. Bez niego nie może komunikować się z innymi

2021.09.08 07:55
Choroba dziecka jest zawsze ogromną tragedią. Często może pomóc specjalistyczny sprzęt, jednak ten wielokrotnie jest dość drogi. Warto pomóc.
Chłopiec potrzebuje specjalistycznego tabletu. Bez niego nie może komunikować się z innymi
Fot: Fundacja Dziecięca Fantazja

Dawidek ma 8 lat i mieszka w Białymstoku. Gdy się urodził, nikt się nie spodziewał trudności, jakie go w życiu napotkają. Gdy miał zaledwie 2 latka, jego bliscy zauważyli, że dzieje się z nim coś niepokojącego. Lekarze zdiagnozowali u niego autyzm wczesnodziecięcy.

- Nasz Podopieczny ma zaburzenia integracji sensorycznej i napady agresji. Jednak największym problemem jest fakt, że nadal nie mówi.Możliwość łatwego porozumiewania się z otoczeniem wpłynęłaby pozytywnie na rozwój Dawida. Najlepszym prezentem dla niego byłby tablet z programem do komunikacji "Mówik". Dzięki takiemu sprzętowi łatwo mógłby wyrażać swoje myśli i potrzeby – informuje Fundacja Dziecięca Fantazja, która opiekuje się Dawidkiem.

Taki tablet "Mówik" kosztuje 2,5 tys. zł. Wydawałoby się, że nie jest to zbyt wysoka kwota, jednak zważywszy na koszty leczenia dziecka, jego bliscy nie mają możliwości zakupu tego sprzętu. Dlatego ruszyła zbiórka, która ma pomóc uzbierać na ten niezwykły prezent, który pozwoli Dawidkowi komunikować się ze światem i wyrażać swoje myśli czy emocje.

O fundacji

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest spełnianie pragneń dzieci zmagających się z różnymi chorobami. Od 2003 z pomocą firm i instytucji fundacji udało się spełnić ponad 7500 wyjątkowych marzeń. W chwili obecnej na swój magiczny moment oczekuje ponad 1000 dzieci.

- W wielu przypadkach matki naszych podopiecznych samotnie wychowują dzieci, nie mogąc iść do pracy, gdyż cały czas muszą być przy chorym dziecku. Ich sytuacja materialna przez to jest dramatyczna, gdyż zasiłki dla chorego dziecka są bardzo niskie.  Dlatego wielu naszych podopiecznych ma takie "przyziemne", materialne marzenia – informują przedstawiciele fundacji.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39