Chociaż są młodzi, mają innowacyjne pomysły. Prezydent przyznał stypendia

2014.07.31 00:00
Są bardzo młodzi, ale ich projekty są profesjonalne i nowatorskie. Prezydent Białegostoku wyróżnił 34 uczniów za innowacyjną myśl techniczną w 2014 roku. Łączna kwota stypendiów, przyznanych przez miasto to aż 60 tys. zł.
Chociaż są młodzi, mają innowacyjne pomysły. Prezydent przyznał stypendia
Fot: ESD

Rowerowy zasilacz USB, urządzenie montowane w wózkach do przewozu dzieci umożliwiające wjeżdżanie po każdych schodach czy bezpieczna elektrownia wiatrowa stosowana zwłaszcza przy skupiskach ludzi - to tylko przykłady projektów, których autorami są białostoccy uczniowie. 34 osoby otrzymały wsparcie z budżetu miasta za innowacyjność, nowatorskie rozwiązania techniczne i ponadprzeciętną aktywność. Stypendia wyniosły od 1320 zł do 2500 zł.

Warto wspomnieć, że już po raz trzeci stypendystą w tej kategorii został Petros Psyllos, uczeń białostockiego Zespołu Szkól Elektrycznych. To on w ubiegłym roku wygrał Olimpiadę Innowacji Technicznych w Brukseli ze swoją rękawicą wspomagającą komunikację osób niemych. W tym roku stypendium zdobył za "Neurognet" - specjalny sygnet, przy pomocy którego, wykonując różne gesty, można zdalnie sterować praktycznie wszystkimi urządzeniami elektronicznymi w domu, samochodzie i innych miejscach.

O przyznanie stypendiów wnioskują dyrektorzy szkół, zgłaszając swoich uczniów. W tym roku wniosków było 34. Tyle też przyznano stypendiów.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

976 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39